150 Kadın Muhtar Pazar'a geliyor

Ankara Rize Pazarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Türkiye çapında örgütlü Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği ile İç işleri Bakanlığının katkılarıyla yürütülen proje kapsamında Rize’mizin turizm potansiyelini geliştirmesi ve tanıtılması adına Türkiye’nin değişik illerinden 150 kadın muhtarla 9-10-11 Mart 2018 tarihlerinde Rize’ye geliyor.

150 Kadın Muhtar Pazar'a geliyor

Rize Pazarlılar Dernek Başkanı Selahaddin Bal yaptığı açıklamada ; ” Yöremiz turizm potansiyelini geliştirmeye Türkiye çapında tanıtmaya katkı sunmak adına muhtarlarımızla, gönüllü turizm elçilerimizle Rize’de beraber olacağız , eşlik edeceğiz. Rize’mizin Ankara’daki en büyük hemşeri derneği olan Pazarlılar derneği olarak Rize’mizin turizm de yeterli payı alabilmesi özellikle havaalanı sonrası Rizemizin ve ilçelerinin Türkiye çapında turizm tanıtımlarının yapılması için gerekli gayretleri gösteriyoruz. Gurbetteki tüm hemşeri derneklerinin ve sivil toplum kuruluşlarının Karadeniz ve Rize’nin tanıtılmasında aktif rol oynamaları gerekmektedir. Bu Rize sevdalılığıdır.Memleket sevdalığıdır" dedi.

"İç işleri bakanlığının katkılarıyla yürütülen bu proje ile Türkiye’nin değişik illerinden 150 kadın muhtarımızın Rize’deki 3 günlük misafirliklerinde dernek olarak yanlarında olacağız" .diyen Başkan Bal "Türkiye kadın muhtarlar derneği üyeleri kendi yörelerinde Rize’mizin gönüllü turizm elçisi olacak.Rize ve ilçelerimizin doğal güzelliklerini çevrelerine tanıtacaklardır. Yöremiz turizm potansiyelini geliştirmeye katkı sunmak adına bu ve buna benzer faaliyetleri hep yapacağız.Tüm Türkiye’ye turizm potansiyelimizi ve Rize’nin ayrıcalığını göstermeye çalışacağız.Bu yaz yapacağımız PAZAR KIZ KULESİ TURİZM VE YAZ SPORLARI Festivalimizin Türkiye çapında ses getirmesi için de önemli bir başlangıç olacaktır.Bu gibi organizasyonlar Rizemizi Pazarımızı Türkiye çapında ön plana çıkaracaktır".dedi.

Dernek Başkanı Selahattin Bal "10 Mart saat 15:00 ‘de Pazar kaymakamı Coşkun Öztürk ve Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa karşılama yapıp turizm konusunda sunumlarda bulunacaktır.Ayrıca Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu 11 Mart’ta Çamlıhemşin’de karşılama yapacaktır. Pazar Taşlıdere Çay Fabrikası gezisi yapılacaktır"diyerek sözlerini tamamladı

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER