Şehirden uzaklaşanlar buraya geliyor.

Rize’de virüsden korunmak isteyenler, şehirlerden uzaklaşarak daha sakin ve ıssız olan yayla göllere çıkıyor

Şehirden uzaklaşanlar buraya geliyor.

ÇAMLIHEMŞİN-Rize’de virüsden korunmak isteyenler, şehirlerden uzaklaşarak daha sakin ve ıssız olan yayla göllere çıkıyor.

Doğu Karadeniz’de Kaçkar Dağları'nın zirvesinde bulunan Avusor Gölü, farklı görünümüyle doğa tutkunları ve amatör fotoğrafçıları kendisine çekiyor.

Kaçkar Dağları üzerinde, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırları içinde, Avusor Yaylası yakınında Avusor Gölü ve çevresi, dağcıların ve doğa yürüyüşü tutkunlarının ilgisini çekerken, son yıllarda ise amatör fotoğrafçılardan ilgi görmeye başladı.

Hafta sonunu fırsat bilen Dr. Erhan Balta ve Dr.Erhan Özdemir, yoğun tempolu çalışma ortamından biraz olsun uzaklaşmak amacıyla 2 bin 600 metrelerde bulunan Avusor Gölü’ne çıktıklarını” söyledi

Aynı zamanda amatör fotoğrafçı olan Dr.Erhan Balta, Avusor Gölü’nün farklı açılardan kalp görünümüne sahip olduğuna dikkati çekerek, şunları ifade etti: “Avusor Yaylasından yaklaşık 2 saat yürüyüş yaparak büyük Göle ulaştığımızda ise karşımızda büyüleyici ihtişamı ile buzul gölü ve 2 bin 900 rakıma sahip Kemerli Kaçkar Dağı çıktı”

Dr.Erhan Özdemir, “İlk defa katıldım. Haziran ayı olmasına rağmen halen buz tutan göle aşağıdan ve yamaçlardan baktığınız zaman kalbe, yukarıdan baktığınızda ise ana rahmindeki bir bebeğe benziyor. Burasının doğal zenginliği ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor.” dedi.

Avusor Yaylası ve gölünün zirvelerde yer almasına karşılık, doğa tutkunlarından yoğun ilgi gördüğünü belirten Dr.Erhan Balta, “Doğu Karadeniz’de zirvelerde yer alan Avusor Yaylası, gölü ve Kemerli Kaçkar Dağı her mevsim ziyaretçilerin ve fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmeye devam ediyor “diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER