Rizeli dağcılar, 30 Ağustosu 3 bin rakımda kutladılar

Rize doğa aktiviteleri Kulübü (RİDAK), 30 kişinin katılımıyla Kavrun yaylasına bağlı Kaçkar Dağı eteklerindeki 3 bin rakımlı MEZOVİT göllerine gezi düzenledi.

Rizeli dağcılar, 30 Ağustosu 3 bin rakımda kutladılar

Rize ve ilçelerinden katılımlarla 30 kişilik grup, araçla Çamlıhemşin İlçesine bağlı 2350 rakımlı Kavrun Yaylasına, buradan 3 saat yürüyüşle 3 bin rakımlı Kaçkar dağı eteğinde bulunan “MEZOVIT” gölüne çıkarak 30 Ağustos zafer bayramını kutladılar.

İLK KUTLAMA KAVRUN YAYLASINDA

Kavrun yaylasında araçlardan inen grup burada köprü üstünde Türk bayraklarıyla birlikte 30 Ağustos Zafer bayramını hep birlikte kutladılar.

Başkan Gökay inan "her hafta sonu düzenlediğimiz gezilerimizden birini daha gerceklestirdik.30 kişi katıldı. Bu gezimizi 30 Ağustos şehitlerimize adıyoruz dedi

2.KUTLAMA 3 BİN RAKIMLI MEZOVİT GÖLÜNDE

30 kişilik grubun 10 kişisi Kavrun yaylasında beklediler.20 kişilik ekip 3 saat 16 km yol yürüyerek önce namıyla bilinen Öküz Yatağına ulaştılar. Ardından ise tekrar zorlu tırmanışlarla MEZOVİT gölüne ulaştılar.3 bin rakımlı zirvede ise 2.kutlama gerçekleştirildi.

Geziye İstanbul’dan katılan Avukat Noter Kadir Yüksel ise anlamlı bir geziye katıldım 3 saat yürüyüş yaptık, bir yandan da bu güzel havada bol ve temiz oksijen teneffüs ettik. Ayrıca bugünkü gezimizde çok önemli bir anlam taşıdı. 30 Ağustos Zafer Bayramı şehitlerimize adıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi

Grup daha sonra araçların beklediği Kavrun yaylasına döndü.

​​​​​​

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2022, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selami Kişmir.
Selami Kişmir. - 1 yıl Önce

KAÇKAR 53 RİDAK ın 30 Ağustos zafer bayramı etkinliği olan Kaçkar dağMezovit göl tırmanışi ve gezisini görüntülediği ve yayınladıği içinKAÇKAR 53 e teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER