Muhtar Başkanlığında Geniş Katılımlı Toplantı

Çamlıhemşin’e bağlı Sıraköylerden Orta Yayla köyünde, köy sorunlarının el alındığı toplantıya ilgi büyük oldu

Muhtar Başkanlığında Geniş Katılımlı Toplantı

ÇAMLIHEMŞİN-Çamlıhemşin’e bağlı Sıraköylerden Orta Yayla köyünde, köy sorunlarının el alındığı toplantıya ilgi büyük oldu.

Ortayayla köyü, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir köydür. 1800'lü yıllarda kurulan köyün 1928 yılındaki eski adı Aşağıköy olup daha sonra "Sıraköy" adını alarak köy statüsüne kavuşmuştur. Rize iline 131 km, Çamlıhemşin ilçesine 38 km, uzaklıkta olan köyün rakımı 2300 dür.

2.nci dönem tek aday olarak girdiği seçimlerde Muhtar olan Bekir Altun,Köy sorunlarını 5 başlık altında topladık. Köy halkı ile çözüm yollarını bulmak amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdik” dedi.

Altun, Köyümüzde düzenlenmiş olduğumuz istişare toplantısına katkıda bulunan ve katılan başta Rize’deki gururumuz doktorum Dr. Zeki Kızıltan olmak üzere, sevgili köylülerime mazeretinden dolayı katılamayan kardeşlerime, büyüklerime cani gönülden teşekkür ederim” diye konuştu.

Ortaköy Muhtarı Bekir Altun, Toplantıda aldığımız kararları 2020 yılı içerisinde 5 baslık altında topladık ve bu yıl içerisinde yapılmasını kararlaştırdık, Diyerek alınan kararları şöyle açıkladı;

1- Köy mezarlıklarının koruma altına alınması.

2- Karşuva mevkiinde puturel köprü yapılması.

3- Köyde muhtelif yerlere duvar yapılması.

4- Vercenik yaylasının elektriğininim yapılması,

5- 3 yıldır devam eden balık avlama yasağının 2020 yılında da devam etmesine oy çokluğuyla karar verilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER