Kaçkarlardan Göç

Doğu Karadeniz’de sonbahardan kışa geçişin ardından eşsiz manzaralar ortaya çıktı. Rize’de bir grup fotoğraf tutkunu bu mevsim geçişlerini objektiflerine yansıttı.

Kaçkarlardan Göç

PAZAR-Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri yağan kar yağışı ile birlikte beyaz örtü ile kaplandı.

Sonbahardan kışa geçişin ardından ortaya çıkan eşsiz görüntüleri fotoğraflamak için Rize’de bir grup fotoğraf tutkunu Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Kale Yaylası’na çıktı.

Grupta yer alan emekli polis Nafiz Çakır, mevsim geçişin ardından ortaya çıkan eşsiz görüntüleri fotoğraflamak için yola çıktıklarını belirterek, “Yolun buzlanma ve karlı olmasından dolayı araçla ancak Varoş mevkiine kadar gidilebildik. Sonra o güzel coğrafyayı tek tek fotoğraflamak için Varoş mevkiinden yürüyüşe geçerek Yazlık, Kale-i Bala, Kale Yaylası ve Çiçekli Yaylası ve de ardından Köylük Sırtı mevkiine gittik. Sadece iki-üç evin bacasından duman tütüyordu. Yayla sakinleri mevsimin ilk karıyla birlikte çoktan yaylayı terk etmişlerdi. Kalan birkaç aile apar topar göçlerini kamyonlara yükleyerek dönüş için son hazırlıklarını yapıyordu. Gün boyunca ıssızlığın, sessizliğin, sevginin, yalnızlığın, terk edilmişliğin, göçün, huzurun, heyecanın ve mutluluğun fotoğraflarını çektik" diye konuştu.

Haber için emeği geçen

Adem Genç,Nafiz Çakır ve Ali Biber yol arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nafiz Çakır
Nafiz Çakır - 4 yıl Önce

Harikulade manzara eşliğinde karlı dağ yürüyüşü mükemmeldi. Tşkler Adem Genç

SIRADAKİ HABER