Hapivanak Yaylasında Kar evleri yıktı

Hapivanak Yaylasında Kar evleri yıktı.

Hapivanak Yaylasında Kar evleri yıktı

Çamlıhemşin İlçesine 80 Km uzaklıkta Palovit yaylasının üst kısmında bulunan gizli ve gizemli yaylalardan biri olan Hapivank Yaylasında Kar evlerin çatılarını yıktı.

Elevit-Trovit yolundan çıkılan aşıttan Palovit Yaylasına geçtikten sonra dere içinden yukarı doğru çıkarak ulaşılan Hapivanak Yaylasını genelde Elevit ve Trovit sakinleri kullanıyor.

Palovit Yaylasında bulunan Doğa gezgini,Fotoğrafçı ve Tarihçi Veysel Atacan(75),”ne var ne yok diye soran arkadaşlarıma haber vermek için 2 gündür bulunduğum Palovit Yaylasından Hapivanak yaylasına 4 saat yürüyüşle çıktım.Gördüğüm manzara oldukça kötüydü” dedi.

Bu yıl ilk kez Hapivanak yaylasına kendisinin çıktığını söyleyen Atacan, “ Yollar kardan kapalı, bu yayla en azından 2 ay daha yaşam koşullarına cevap verecek durumda değil.4 ev karlar altında kaldı. Çatılar yıkıldı. Eşyalar zarar gördü. Mağdur olan arkadaşlarıma durumu buradan bildirmek için yaylaya geldim. Umarım karlar kalkınca ulaşım sağlanır ve hasarın boyutu da ortaya çıkar” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref çelik
Şeref çelik - 3 hafta Önce

Yayla yolumuzun bir an evvel açilmasini bekliyoruz inşanlah

SIRADAKİ HABER