Uçak Ambulansı tek seferde iki hasta için havalandı

Uçak Ambulansı tek seferde iki hasta için havalandı

Uçak Ambulansı tek seferde iki hasta için havalandı

Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulans Ankara’da tedavi gören hastayı Rize’ye getirirken, İstanbul’a ileri tedavisi için nakil olması gereken hastanın da sevkini gerçekleştirdi.

ANKARA'DAN RİZE'YE,RİZE'DEN İSTANBUL'A NAKİL

Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulans, Rize’ye ileri tetkik ve tedavi için Ankara’dan gelmesi gereken hastayı Rize-Artvin Havaalanına getirirken, Rize’de de tedavi gören başka bir hastanın da İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesine ileri tedavisi için nakil etmek üzere havalandı.

77 YAŞ VE 39 YAŞINDA İKİ HASTA İSTANBUL'A NAKLEDİLDİ

Hacettepe Üniversite Hastanesinde ilk tedavisi yapılan 77 yaşındaki kalp hastalığı bulunan erkek hasta tedavisinin devamı için Ankara’dan havalanan uçak ambulans ile Rize-Artvin Havaalanına getirilerek hazır bekletilen ambulans ile de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji bölümüne nakil edildi.

Ayrıca kalp krizi sonrası gelişen beyin hasarı nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi tamamlanan 39 yaşındaki erkek hasta kara ambulansı ile Rize- Artvin Havaalanına götürülmüş ve buradan Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulansla ileri tedavisi yapılması için İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesine nakledilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2022, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER