TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Pazar'da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Rize’nin Pazar ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek meclis üyeleri ile istişarede bulundu.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Pazar'da
 Pazar TSO Başkanı Neşet Çakır’ın evsahipliğinde kentin iş dünyasının sorun ve çözüm önerilerini dinleyen Hisarcıklıoğlu, Pazar’ın Rize için çok önemli bir ticaret merkezi olduğunu ifade etti.

Bölgede tarımdan balıkçılığa ve hayvancılığa kadar önemli imkânlar bulunduğunu söyleyen M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özellikle Pazar’a çok yakın bulunan havaalanının büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

 Pandemi döneminde Pazar TSO ile birlikte tüm oda ve borsaların önemli bir sınav verdiğini bildiren TOBB Başkanı, “Sıkıntılarımız var mı var. Onları da iletiyoruz. Bizim anayasal olarak görevimiz bu. Üyelerimizin sorunlarını beklentilerini icra makamlarına iletmek. Bizim görevimizin başladığı ve bittiği yer bellidir” diye konuştu.

Türkiye’de en çok okul yaptıkları ilin Rize olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, Pazar ilçesi için de okul sözü verdi. Önümüzdeki dönemde tüm oda ve borsalarda seçimler yapılacağını hatırlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin en demokratik kurumu biziz. Seçimlerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER