Sokağa Çıkma Yasağı Başladı.

Türkiye’de dün akşam itibari ile başlayan iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması sonrasın Rize’nin Pazar ilçesinde sokak ve caddeler neredeyse boş kaldı.

Sokağa Çıkma Yasağı Başladı.

MÜCAHİD UZUN

PAZAR-Corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Sokağa çıkma yasağı, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de yer aldığı yüksek riskli iller için bu akşam saat 21.00’da başlayıp, Pazartesi günü 05.00’de sona erecek.

Türkiye’de dün akşam itibari ile başlayan iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması sonrasın Rize’nin Pazar ilçesinde sokak ve caddeler neredeyse boş kaldı.

Artan korona virüsü vakalarını engellemek adına bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, 2 Nisan Cuma günü saat 21.00’de başlayıp, 05 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’e kadar devam edecek

Kısıtlamanın ilk gününde Pazar İlçesinde Sokak ve caddeler neredeyse boş kaldı. Polis, bekçi, zabıta ve temizlik işçilerinin görev aldığı sokaklarda denetimler sürdürüldü. İlçenin en önemli noktalarından Demokrasi Meydanı, Karadeniz Sahil Yolu, cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı 58 ilde dün akşam saat 21.00 itibariyle başladı. Çok yüksekrisk grubu olan kırmızı kategoride yer alan 58 ilde bugün ve yarın, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

KIRMIZI KATEGORİDE YER ALAN İLLER

İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecek, Kütahya, Eskişehir, Düzce, Bolu, Antalya, Konya, Isparta, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Sinop, Amasya, Tokat, Samsun, Sivas, Ordu, Malatya, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Elazığ, Erzincan, Giresun, Rize, Erzurum, Artvin, Ardahan, Iğdır, Zonguldak, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER