Rıdvan Şükür, Afyon'da Frig Ultra Maratonunda koştu

Rıdvan Şükür, Afyon'da Frig Ultra Maratonunda koştu

Rıdvan Şükür, Afyon'da Frig Ultra Maratonunda koştu

Dağcı ve tarihçi Rıdvan Şükür, Afyonkarahisar’da 6. kez düzenlenen Frig Ultra maratonunda koştu.

Anadolu tarihinde büyük izler bırakmış Frigya uygarlığının binlerce yıllık patikalarında 6. kez düzenlenen Frig Ultra maratonuna katılan Rıdvan Şükür, Ayazini köyünden başlayan etkinliğin Göynüş Kral yolu etabına katıldı. Gizemli geçmişi bulunan, Frigya’nın antik yollarında düzenlenen koşuda hedefe ulaşmak için yüzlerce maratoncu ile birlikte ter döken Şükür, maratonu başarıyla tamamladı. Anadolu arkeolojisini seven birisi olarak, bu patikalarda koşmanın Kendisine heyecan verici olduğunu söyleyen Şükür, Frig vadisinde düzenlenen spor etkinliğinin kültürel ve turizm açısından da önemli olduğunu belirtti.

Demir çağında Anadolu’da hâkim olmuş Frigya uygarlığının efsanelere konu olmuş kralı Midas’ın ülkesinin yollarında koşma mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını söyleyen Şükür, limit sensin ekibi tarafından düzenlenen maratonu başarılı bulduğunu ifade etti.

İhsaniye ilçesinin Ayazini Köyü’nde düzenlenen 6. Frig Ultra Maratonu’nun startı Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.

Afyonkarahisar valiliği ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen koşuya her yıl katılımcı sayısının artmasının sevindirici olduğunu ifade eden Şükür, 1922 yılında düşmana karşı büyük taarruzun bu topraklarda başladığını, bu konunun da hiçbir zaman da unutulmaması gereken bir durum olduğunu belirtti.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Üstün
Mustafa Üstün - 4 yıl Önce

Rıdvan Hocamı tebrik ederim

kaportacı Ali
kaportacı Ali - 4 yıl Önce

Abiyi tebrik ederim

Asiye BAKIR
Asiye BAKIR - 4 yıl Önce

Tek kelimeyle MaşAllah

İkizdereli Ramazan
İkizdereli Ramazan - 4 yıl Önce

Rıdvan abiyi tebrik ederim, azmine hayranım

SIRADAKİ HABER