MÜFTÜ ÇAKMAKÇI’DAN HAYIRSEVER RİZELİ İŞ İNSANINA TEŞEKKÜR BELGESİ

Rize İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi Başkanı Naci ÇAKMAKÇI tarafından, “Teşekkür Belgesi” verildi.

MÜFTÜ ÇAKMAKÇI’DAN HAYIRSEVER RİZELİ İŞ İNSANINA TEŞEKKÜR BELGESİ

Rize’nin Derepazarı İlçesinden olan ve kendi adına kurmuş olduğu; Hacı Cemal Sirkeci Vakfı Başkanı, Türkiye’nin en eski emekli Müteahhitlerinden olan hayırsever insanı Cemal SİRKECİ’nin yıllardır Rize’deki çeşitli Kuran Kurslarına ve Hizmet Vakıflarına yapmış olduğu maddi desteklerden dolayı, Rize İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi Başkanı Naci ÇAKMAKÇI tarafından, “Teşekkür Belgesi” verildi.

Haber ve Fotoğraflar: Bayram Ali Kavalcı

Ankara Çankaya’da yaşayan Rizeli hayırsever emekli iş insanı, Hacı Cemal Sirkeci (88) ilerlemiş olan yaşına rağmen, kurmuş olduğu Vakıf aracılığıyla başta doğduğu mahalle olan Derepazarı İlçesi Fıçıcılar Mahallesinin girişine bir çeşme, Mevlana camii, İmam Hatip Lojmanı, köprü, şadırvan, apteshane gibi yıllardır verdiği hizmetlerle tanınıyor ve hemşerilerinin dualarını alıyor. Derepazarı ilçesi, Maltepe Köyü ve Kendirli Beldesi yolu güzergâhında ismini taşıyan Vakıf adına satın almış olduğu 20 dönümlük bahçesinin yol kenarında yaptırmış olduğu, Türk bayrağı direğinin yanında, minare, abdest alama ve yoldan geçen yolcularının su ihtiyacını karşılayan şadırvan ve çeşmeler, bay-bayan mescidi, bay bayan tuvaletleri, piknik için beton mangallarla yöre halkın ve ulaşım için bu güzergâhı kullananlara hizmet veriyor. En son olarak, Ankara Çankaya’da camiye uzak olan olanlarca esnafın yoğun olduğu caddedeki bir binanın altını satına alarak, kendi adını taşıyan Hacı Cemal Sirkeci Vakfı Camii ismiyle hiçbir masraftan kaçmayarak camiye dönüştürüp, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığına hediye etti.

Rize İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI tarafından makamında misafir edilen, Hacı Cemal Sirkeci Vakfı Başkanı Hacı Cemal Sirkeci’ye yıllardır doğduğu ilçe ve Rize’nin farklı birçok noktasında manevi alanda vermiş olduğu maddi hizmetlerden dolayı teşekkür belgesi taktim eden, Rize İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi başkanı Naci ÇAKMAKÇI; “Muhterem hacı Cemal Sirkeci büyüğümüz yıllarca başta doğduğu bu güzel topraklarda ve Türkiye’nin diğer birçok şehrinde yaptırmış olduğu milli ve manevi eserlerin mükâfatını ahirette yaşayacaktır. Özellikle, Çayeli İlçesi Büyükcaferpaşa Mahallesi’nde yaptığımız Çayeli Bölge Yatılı Kur’an Kursu ve diğer birçok Kuran kurslarımıza vermiş olduğu maddi desteklerden dolayı, Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi olarak dualarımızla şükranlarımızı sunuyoruz. TDV Rize Şubemize yapmış olduğu bu maddi desteklerinden dolayı ve yıllardır doğduğunuz Derepazarı ilçesine ve birçok camimizin halılarının yenilenmesinde yaptığınız iyilik ve hayırların yüce rabbimiz nezdinde ahiret sermayesi kılınması niyazıyla Vakfımız, İl Müftülüğümüz, şahsim, Kuran-ı Kerim eğitimi gören öğrencilerimiz adına hayırlı ve sağlıklı uzun bir ömür diliyorum. “dedi.

Hacı Cemal SİRKECİ; “Şehrimizin genç sayılacak, ilim sahibi, dinamik, tecrübeli ve bir o kadar da tevazu sahibi bir il müftüsüne sahip olmasından çok mutlu oldu. Çocukluğumdan bu yana çalışıyorum. Çalışmakta ibadettedir. Allah bana verdi, çok şükür bende yüce dinime hizmet vermek için harcıyorum. Çalışarak elde ettiğim bu dünyalıkların hiç birisi benim değildir. Hepsi yüce Allah’ındır. Son nefesime kadar yüce dinimize hizmet veren ve hafız yetiştiren Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı kurumlarımıza maddi gücümün eriştiği yere kadar desteklerimi vermeye devam edeceğim inşallah. Tek amacım bu hizmetlerimin duaya vesile olmasıdır. ”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER