Kolay Değil Zor bir süreçten geçiyoruz.

Rizeli Zeki Altun(53), hayvancılıkla uğraşanlar zor bir süreçten geçiyor. Allah yar ve yardımcımız olsun dedi.

Kolay Değil Zor bir süreçten geçiyoruz.

Rizeli Zeki Altun(53), hayvancılıkla uğraşanlar zor bir süreçten geçiyor. Allah yar ve yardımcımız olsun dedi.

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesine bağlı Sıraköylerde hayvancılık yapan Zeki Altun (53), düne gece geç saatlerde başlayıp gün açtığında da devam eden ve etrafı bembeyaz örtüyle kaplayan 3.kar sürprizi ile karşılaşınca dilinden şu mısralar döküldü.

“Bazen güneş bazen duman kar olur.

Organik Yağ Peynir Burada olur.

İnsan benliğinde bir huzur bulur.

Cennet’ten bir köşe bizim buralar.

KAR YAĞINCA SIKINTILARIMIZ ARTIYOR

Altun, "Evet cennetten bir köşe bizim buralar, âmâ tabiki bunlarında zorlukları ve sıkıntıları var. Dün gece itibarıyla yılın 3.ncü karı yağdı. Kar yağınca o güzellikler kayboluyor. Bizimde sıkıntılarımız başlıyor. Hayvanlarımız ahırda kalıyor”dedi.

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ.

Yaylada olmalarına rağmen saman ve yemlerini Pazar ilçesinden getirdiklerini, Pazar’a da Mardin ve Diyarbakır’dan satın alarak temin ettiklerini söyleyen Altun, “Hemşin dağında hayvanlara Kar yağınca hazırdan yediriyoruz. Kolay değil zor bir süreçten geçiyoruz.”diye konuştu.

HAYVANCILIK GERÇEKTEN SIKINTILI BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR.

Altun, hayvancılığın sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ifade ederek, “Hayvancılık gerçekten çok sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Ama elimizden geldiği kadar da bu mücadeleyi götürmeye çalışıyoruz. İnşallah bu mücadeleyi de başaracağız.” dedi.

2022 YILINDAN ÜMİTLİYİZ

Altun, "2022 yılında her şeyin çok daha iyi olacağına inanıyoruz. Rabbim devletimize ve milletimize zarar vermesin.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER