HAYATINI ANLATAN KİTABI HEDİYE ETTİ

Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp bey olarak geçen dedesinin hayatı eğitimci yazar İbrahim Balcı tarafından, “Milis Binbaşı-Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey” ismiyle Puslu yayınları tarafından basımı gerçekleştirilen kitabi, Çaykur Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya Alim’i makamında ziyaret ederek hediye etti ve özet olarak dedesinin kahramanlık hayatını anlattı.

HAYATINI ANLATAN KİTABI HEDİYE ETTİ

Rize’nin, Çayeli İlçesi Büyükköy Beldesinden olan, hayırsever kişiliğiyle tanınan Hacı Niyazı Yıldırım (84) İstiklal Madalyası sahibi Milli Mücadele sırasında tarihe, Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp bey olarak geçen dedesinin hayatı eğitimci yazar İbrahim Balcı tarafından, “Milis Binbaşı-Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey” ismiyle Puslu yayınları tarafından basımı gerçekleştirilen kitabi, Çaykur Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya Alim’i makamında ziyaret ederek hediye etti ve özet olarak dedesinin kahramanlık hayatını anlattı.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu hafız Mehmet Ragıp Yıldırım’ın Rize’de yaşayan torunu, hacı Niyazı Yıldırım’ın kendisini ziyarete ederek, Rizeli dedesinin kahramanlıklarını anlatan kitabını hediye etmesinden ve hatıralarını anlatmasından bir hayli gurur duyduğunu ifade eden, Çaykur Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya ALİM; “Şan, şeref, gurur ve onurla dolu olan ülkemizin geçmiş tarihi, onlarca gurur duyduğumuz kahramanlıklarla doludur. Hiç kimse durup dururken kahraman olamaz. Kahramanlarımız ve kahraman şehitlerimiz yaptıkları ile kendilerini tarih kitaplarımıza yazdırdılar. Her birinin mekânları cennet olsun. Tarihe mal olmuş rahmetli kahramanlarımızın hepsine şükran borcumuz var.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER