ÇOK ANLAMLI 3 ARALIK ETKİNLİĞİ

Ardeşen Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir etkinlik tertip edildi. Belediyeye ait Yöresel Yemekler Sofrasında düzenlenen etkinliğe Özel Eğitim gören öğrenciler ve aileleri davet edildi.

ÇOK ANLAMLI 3 ARALIK ETKİNLİĞİ

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Ardeşen Belediyesi Yöresel Yemekler sofrasında kahvaltıda buluşan özel eğitime muhtaç çocukla ve velileri önce kahvaltı yaptı sonrasında da Formulaz Tahta Arabalarıyla tur atarak güneşli günün tadını çıkardılar.

Programa Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkanı Avni Kahya, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, Ardeşen Engelliler Dernek Başkanı Zekeriya Veziroğlu, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, İlçede eğitim veren özel rehabilitasyon okulu müdür ve öğretmenleri katıldı. Program kahvaltıyla başladı ardından günün anlamına binaen bir konuşma yapılarak mikrofon bu günün sahibi özel ilgiye muhtaç çocuklara bırakıldı. Eren Akcanca mikrofonu alarak şarkı söyledi. Kahvaltı sonrası Formulaz Derneği tarafından alana getirilen tahta arabalarla özel ilgiye muhtaç çocuklar eğlendi.

Günün sonunda ise Ardeşen Belediyesi ve Tektaş AVM tarafından hazırlanan hediyeler çocuklara verildi.

Yapılan etkinlikle ilgili Belediye Başkanı Avni Kahya bir mesaj yayımladı.

“Kıymetli kardeşim; Bizim için her insanın yaşamı kadar engelli bireylerin hayatı ve istekleri de önemlidir. Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her gün yanındayız. Biliyoruz ki engellilik birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını beraberinde getirmekte ve onların yaşadığı sorunlarla baş etmeleri sürecinde bizlere önemli görevler düşmektedir.

Bu kapsamda engelli bireylerin toplumda yalnızlaşmasını önlemek için onların yanında ve arkasındayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü tarihinin gelmesiyle birlikte bu güne dikkat çekmek için düzenlediğimiz buluşmaya katıldığınız ve aramızda olduğunuz için tekrardan teşekkür ederim.

Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz. Sevgi varsa, engel yoktur!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun. Herhangi bir Aralıkta değil her zaman yanınızdayız. Engelsiz Yaşam Hepimizin Elinde. Engel değil destek olmak için yanınızdayız. En büyük engel, engellenmektir. Engellilere saygı, onlara yaşama sevinci verir. Hayat bizim içimizde biz hayatın içindeyiz. Adımlarınızın biçiminin ne önemi var mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir. Sevgi, dayanışma ve duygudaşlık ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz. Sevgi varsa, engel yoktur! 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Günü Olacaktır” denildi. Fotoğraflar: Ardeşen Belediyesi Basın Bürosu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER