Bu göle ilk kez çıkıldı

Bu göle ilk kez çıkıldı

Bu göle ilk kez çıkıldı

Karadeniz yaylaları Kaçkar Dağları eteklerinde birçok buzul göl bulunuyor. Bu göller gezginler tarafından ziyaret edilip göller hakkında bilgiler veriliyor.

Rize’de faaliyet gösteren RİDAK Doğa Sporlar kulübü, her hafta bölgenin farklı yerlerine geziler düzenleyerek daha çok dağcılık kulüplerinin gidemediği mekânlara öncelik veriyor.

RİDAK Kulübü bu hafta sonunda yine farklı bir parkur seçerek katılımcılara adrenali yüksek bir geziye imza attı.

RİDAK Kulübünün düzenlemiş olduğu gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan yönetim kurulu üyesi Gündüz Cerrahoğlu, “Bilinmeyen ve görülmeyi bekleyen Kaçkarlarda mevcut göllere gezilerimiz devam ediyor” dedi.

Bu hafta da gezide adrenali yüksek bir rota çizdiklerini söyleyen Gündüz Cerrahoğlu, “Rize’den başlayan yolculuğumuz, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Artvin ve Çamlıhemşin ilçelerinden katılımcılarla yaklaşık 30 kişi ile birlikte Çamlıhemşin-Galler Düzü,2300 rakımlı Çeymakçur yaylası ile devam etti. Burada araçlarımızı park edip 3 bin rakımlı Çeymakçur yaylasında, ziyareti çok az kişi ve gruplar tarafından yapılan Serhat(Sehat) buzul gölüne çıktık. gidiş-dönüş 6 saat yürüyüş yaptık.Güzel bir havada yapılan bu gezimizde gölde yüzenler ve karda kendi imkânlarıyla kayak yapanlarda oldu. Katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2023, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER