ARTVİNLİ HEMŞERİMİZ ÖZCAN'A EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film Ödülü “nü, Özcan Alper'in yönettiği "Karanlık Gece" kazandı.

ARTVİNLİ HEMŞERİMİZ ÖZCAN'A EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ

Hayati Akbaş

ARTVİN-59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film Ödülü “nü, Özcan Alper'in yönettiği "Karanlık Gece" kazandı.

Altın Portakal'ın ödül töreni, Antalya Spor Salonu'nda yapıldı. 59. Altın Portakal Film Festivali'nde kazananlar belli oldu. En İyi Film Ödülü Özcan Alper'in "Karanlık Gece" filmine verildi.

Özcan Alper ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Daha aydınlık senaryolar yazacağımız, sadece birileri için değil herkes için eşit yurttaşlık, kimsenin ana dil hakkı için hala konuşmak zorunda kalmadığı bir ülke diliyorum" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla yapılan 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin Ödüllerine layık görülen tüm yönetmen, oyuncu, müzik ve sinemaseverleri kutlarız.

Bize büyük bir mutluluk yaşatan, Artvin’in gururu, gururumuz Usta Yönetmen Özcan Alper’i, emek veren oyuncuları, tüm ekibini kutlar başarılarının devamını dileriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER