ARAMA KURTARMA TEKNESİNİ YUSUFELİ BARAJ GÖLÜNE İNDİRDİ

Yusufeli Belediyesi Arama Kurtarma Teknesi Yusufeli Baraj gölüne indirildi.

ARAMA KURTARMA TEKNESİNİ YUSUFELİ BARAJ GÖLÜNE İNDİRDİ

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Yusufeli Barajının su tutması sonrasında Baraj Gölü kıyısında yer alan Yusufeli yeni yerleşim yerinde en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi daha Yusufeli Belediyesi tarafından giderildi. Belediye imkânlarıyla satın alınan tekne, test amaçlı olarak suya indirildi.

Baraj gölünün tehlikeli olması ve oluşabilecek acil durumlarda zaman kaybetmemek adına bu hizmeti ilçeye kazandırdıklarını ifade eden Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Yusufeli Barajının su tutması ile artık göl kenarında bir ilçe de yaşayacağız. Baraj gölünün getirdiği güzellikler kadar bazı olumsuzluklar da yok değil. Bunlardan bir tanesi de göle düşme veya boğulma vakalarına rastlama ihtimalimizin olması. Bu durumu öngörerek Belediye olarak bir adet Arama Kurtarma teknesi alarak suya indirdik. Artvin AFAD İl Müdürlüğümüzden personel arkadaşımız bu konuda YAKUT ekibimize eğitim veriyor. En kısa sürede bu alandaki eğitimler tamamlanarak tekne kullanılabilir hale gelecek. İnşallah herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmayacağımızı umut ediyorum. Ama herhangi bir acil durumda kalmamız halinde ise gerekli tedbirleri şimdiden alıyoruz.”dedi.

Yetkililer, Vatandaşların baraj gölünden uzak durmaları ve göle girmemeleri gerekmektedir. Vatandaşlar herhangi bir acil durumda 112 numaralı telefondan yetkili kurumlardan yardım talep edebilirler. Baraj gölüne tekne veya herhangi bir su aracı indirmek için yetkili kurumlardan izin almaları konularında uyardılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER