Tonya Kadıralak Yaylası Türkiye’nin 223. Tabiat Parkı Oldu

Trabzo Tonya ilçesi sınırlarında bulunan Kadıralak Yaylası Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun imzasıyla ülkemizin 223. Tabiat Parkı ilan edildi.

Tonya Kadıralak Yaylası Türkiye’nin 223. Tabiat Parkı Oldu
Toplu temel atma merasimine iştirak etmek için Trabzon’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Trabzon Valiliği ziyaretinde ülkemizin 223. tabiat parkı olan Kadıralak Tabiat Parkı’nı ilan etti.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Trabzon’da Açıkladı

Valilikte basın mensuplarına şehre yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Valimiz Yücel Yavuz ve diğer prtokol ile birlikte gazetecilerin önünde Trabzonlulara yaptığı basın açıklamasında Tonya ilçe sınırlarında yer alan, estetik ve peyzaj değeri açısından önemli bir yer olan Kadıralak Yaylasını Tabiat Parkı ilan etti.

Orman ve Su Bakanı Prof. Dr. Eroğlu’nun imzasıyla tabiat parkı ilan edilen alan orman ve yayla ekosistemini birlikte ihtiva etmekte olan zengin biyolojik çeşitliliği, yüksek peyzaj değeri ve manzara bütünlüğü ile tabiatın eşsiz bir köşesi olma özelliğine sahip.

“Trabzon’un Tabii Değerlerine Her Zaman Sahip Çıkacağız”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da Trabzon’da çok değerli bir coğrafya olduğunu belirterek “Tabiatı korumakla mükellef olan Bakanlığımız 1.702 dekarlık bu alanı tabiat parkı ilan ederek koruma altına aldı. Trabzon’un tabii değerlerine her zaman sahip çıkacağız” değerlendirmesinde bulundu.
Trabzon Valiliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER