KÜLTÜR-SANAT VE DENİZ FESTİVALİ BAŞLADI

Hopa Atatürk anıtına konan Festival çelengi ile festival de start aldı.

KÜLTÜR-SANAT VE DENİZ FESTİVALİ BAŞLADI

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Kültür, Sanat ve Deniz Festivali içerisinde yer alan TVF Plaj Voleybolu Pro Beach Tour Hopa etabı ’da yapılan açılış töreni ve karşılaşmalarla başladı.

Hopa Kültür-Sanat ve Deniz Festivali başlaması nedeniyle Atatürk anıtında düzenlenen törene Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, TSO Başkanı Osman Demirci, CHP İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, STÖ Başkan ve temsilcileri, Plaj Voleyboluna katılacak olan sporcular ile vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Taner Ekmekçi anıta çelenk sunumu ardından Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu yapıldı ve ardından istiklal marşı okundu. Festival açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, festivalin İlçe tanıtımı adına önemli bir rol üstlendiğini ifade ederek dile kolay 19’uncusu yaptıklarını ifade ederek, festivallerinin İlçelerine hayırlı olmasını ifade etti ve Plaj Voleyboluna katılan sporculara da başarılar diledi.

Daha sonra Halk oyunları gösterisi düzenlendi. Atatürk anıtı önünde düzenlenen etkinlik ardından Festival arenaya geçilerek sembolik olarak Plaj Voleybolu başlama seremonisi yapıldı. Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve HopavBelediye Başkanı Taner Ekmekçi’nin başlama vuruşu ile karşılaşmalarda başladı. Daha ilk günden vatandaşların yoğun ilgisi gözlerden kaçmazken, ilk gün etkinlikleri kapsamında Tavla turnuvası, Coğrafi İşaretli Laz Böreği ve Hamsili ekmek tanıtımı, Atmaca Kültürünün tanıtımı, Kültürel tanıtım sergisi, tavla turnuvası ve sokak müziği etkinlikleri düzenlendi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Hopa Etabı da Festival arenada 3 gün sürecek ve nefes kesecek karşılaşmalara da sahne olacak Bu yıl karşılaşmalara 14 erkek ve 14 bayan takım katılıyor. Pazar günü akşamı düzenlenecek etabı23 Temmuz ödül töreni ile turnuva sona erecek.

ULUSLARASI BOYUT KAZANDI

Türkiye Voleybol Federasyonu Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Hopa Etabının Uluslararası bir boyut kazandığını söyleyen ve turnuvayı koordine eden isimlerden olan Deniz Dağıstanlı, Hopa ismi artık Ülke sınırlarını aşmış, Uluslararası düzeyde konuşulan bir noktaya gelmiştir. Bu yılda Turnuvamıza Azerbaycan, İran, Gürcistan’dan sporcuların katılması bizleri fazlasıyla sevindirmiştir.

Bu arada Turnuva koordinatörlerinden İbrahim Dağıstanlı yaptığı açıklamada Bu yılki organizasyona destek veren tüm sponsorlara ayrı ayrı teşekkür etti. Dağıstanlı arkalarında unutulmaz anılar bırakan ve geçtiğimiz yıllarda hayatlarını kaybeden dost ve arkadaşları Dünya Baltacıoğlu ve Metin Görgün’e bu yıl düzenlenen Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Hopa Etabında anılarını yaşatacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2023, 09:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Dağıstanlı
İbrahim Dağıstanlı - 4 hafta Önce

Hopa Plaj Voleybolu Turnuvaları başladığı yıllardan itibaren, uluslararası yarışmalara açık turnuvalara sahip olmuştur. TVF PRO BEACH TOUR olarak düzenlenen turnuvalara yabancı sporcular katılmışlardır. Amerika'dan,Norveç, Bulgaristan, Romanya, Estonya, Ukrayna Rusya, Latviya, Azerbaycan, İran ve Gürcistan dan bir çok sporcular katılmışlardır.

SIRADAKİ HABER