Kız Kulesinde Tarihi Final

Doğu Karadeniz Pazar Kadın Girişimciler Derneği (DOKKA- DER) tarafından ‘Sandıktan Sahneye’ adlı proje ile Rize’nin yöresel kıyafetleri defile ile tanıtıldı.

Kız Kulesinde Tarihi Final

PAZAR-Doğu Karadeniz Pazar Kadın Girişimciler Derneği (DOKKA- DER) tarafından ‘Sandıktan Sahneye’ adlı proje ile Rize’nin yöresel kıyafetleri defile ile tanıtıldı.

Doğu Karadeniz Pazar kadın girişimciler derneğinin hazırlamış olduğu “Sandıktan Sahneye” sloganı ile Rize’nin yöresel kıyafetleri projesi ilçemizin tarihi kız kulesi karşısında düzenlenen defile ile finale ulaştı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Gençlik ve Spor eski Bakanı Rize Milletvekili Sayın Osman Aşkın BAK’ ın konuşması ile başlayan programa Pazar kaymakamı Mustafa Akın,Pazar Beldiye Başkanı Ahmet Basa,Rize Valisi Kemal Çeber’in eşi Pazar kaymakamı Akın’ın eşi STK temsilcileri,Siyasi Partiler ile vatandaşlar katıldı.

Birbirinden güzel yöresel kıyafetlerin sergilendiği defile sunumu ile program son buldu. İlçe Kaymakamı AKIN, projenin yürütücüsü Sevim Taşkına ve düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

BAŞKAN TAŞKIN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

DOKKA- DER Başkanı Sevim Taşkın ise "Bir yılın sonunda bugün projemizin finalini gerçekleştirdik. Feretiko kumaşından tasarım kıyafetler sergiledik. En önemli yöresel kıyafetlerimiz unutulmaya yüz tutmuş, 80, 100, 150 yıllık orijinal kıyafetlerin aynısını birebir diktik. Bilinmeyenleri 3 ay boyunca köy köy ilçelerimizi gezerek araştırdık. Sonra ise orijinal bir dikim yerine getirerek bugün defilemizi gerçekleştirdik. Çocuk kıyafetleri ile birlikte toplamda 52 parça vardı. Defilemiz çok yoğun bir ilgi gördü" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2022, 10:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan D
Erkan D - 5 ay Önce

Başta değerli başkan Satın Sevim TAŞKIN olmak üzere,tüm emeği geçenlerin eline sağlık.Helel olsun Allah başarılarınızı daim etsin İnşAllah

sinan
sinan - 5 ay Önce

zenginlik böyle bi şey işte pazar değiştikçe toplumsal faaliyetlerde değişiyor inşAllah maneviyatlarımız erozyona uğramaz

SIRADAKİ HABER