EKOTURİZM PROJESİYLE TURİZME KAZANDIRILACAK

Artvin’in Doğal Güzellikleri “Çoruh Ekoturizm” Projesiyle Turizme Kazandırılacak

EKOTURİZM PROJESİYLE TURİZME KAZANDIRILACAK

Hayati Akbaş

ARTVİN-Proje kapsamında Anbarlı-Tütüncüler, Ormanlı-Fıstıklı köyleri, Çamlık-Yenimahalle ile Kafkasör-Genya Dağı boyunca 52 kilometrelik güzergahta boyunca yürüyüş yolu, orman yolu, stabilize köy yolu ve bisiklet yolu olmak üzere 4 ayrı parkur oluşturulacak.

Proje kapsamında yapılan yürüyüş yolunda yaklaşık 5 kilo metre yürüyerek Artvin Orman Bölge Müdürü Mimar Sinan Özkaya’dan bilgi alan Vali Doruk, projenin en kısa sürede tamamlanarak doğal güzelliklerin turizme kazandırılması için talimat verdi.

Burada açıklamalarda bulunan Vali Doruk, 52 kilometrelik güzergâhın Türkiye’nin en uzun eko turizm yollarından birisi olduğunu ifade etti.

Doruk, bu güzergâhın şelaleleri, zengin bitki ve faunası, derin vadileri ve berrak sularıyla doğaseverler için olağan üstü güzellikler sunacağını ifade etti.

Artvin’in büyüleyici doğasının tahrip etmeden turizme kazandırmak için bu projeyi çok önemsediklerini belirten Doruk, "Güzergah boyunca yapılacak, yürüyüş yolu, ahşap köprüler, korkuluklar, çeşme, oturma bankları, masalar, kamelyalar, seyir terasları, ağaç, bitki ve hayvan tanıtım tabelaları ile yerli ve yabancı turistlere büyüleyici bir parkur sunmayı arzuluyoruz. Türkiye'nin en uzun eko turizm yollarından biri olacak bu güzergâhın Artvin'de hayata geçirilecek olması ilimizin turizmine değer katacaktır. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Vali Doruk daha sonra Orman Bölge Müdürlüğüne ait biyolojik mücadele laboratuvarını gezerek burada zararlı böcekle mücadele kapsamından üretilen faydalı böcekler hakkında yetkililerden bildi aldı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER