YILSONU SERGİSİ BEĞENİLDİ

Hopa Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

YILSONU SERGİSİ BEĞENİLDİ

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinde el emeği, göz nuru ürünler sergilendi.

Belediye Parkı’nda açık alanda açılan sergiye, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, , Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, kursiyerler ve vatandaşlar katildi.

İstiklal Marşı’nın okunması ardından serginin açılışında konuşan Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce, Halk Eğitim Merkezleri beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareket ederek tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş kurumlar olduğunu, söyledi.

Daha sonra serginin açılış kurdelesi Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, , Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, tarafından kesildi. Kaymakam Canpolat daha sonra kursiyerler tarafından sergilenen el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği stantları tek tek ziyaret etti.

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat ise, Hopa Halk Eğitim Merkezinin faaliyetlerini her dönem önemsediklerini ifade ederek destek verdiklerini ve bu serginin oluşumuna el emeği, göz nuru döken tüm kursiyerlere teşekkür etti.

Yüce, Hopa HEM olarak yüzlerce değişik branşlarda kurslar açtıklarını, bu kurslarda 5.000 ‘inin üzerinde kursiyerleri bulunduğunu, pandemiden dolayı bu dönem 2.500 civarı kursiyerlere öğretici çalışma sergilediklerini ifade ederek “ El emeği göz nuru döken tüm kursiyerlerime candan teşekkür ediyorum. Kaymakamımı Sayın Abdurrezzak Canpolat ve İlçe Milli Eğimim Müdürümüz ayın Sezai Aydın’a sergimizi ziyaret ettikleri için ve ayrıca sergimizi gezen tüm Hopalı hemşerilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER