YENİDEN TANITIM FİLMLERİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

"Çoruh Yeniden" Tanıtım Filmleri Yarışması'na katılım bekleniyor.

YENİDEN TANITIM FİLMLERİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’in sosyal, kültürel ve ekonomik merkezi konumunda yer alan Çoruh, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde söz ettiği meşhur Menkisile Gemileri ve kayıklarıyla yüzyıllardır yörenin lojistik ve ulaşım misyonunu da üstlenmiştir. Çoruh'un bu nostaljik taşımacılığından esinlenerek modern bir dokunuşla Çoruh barajlarına yeni bir çehre kazandıran projelerimiz, "Çoruh İskeleleri" ve "Tekne Tur Rotaları" konsepti ile yörede eşsiz bir cazibe merkezi oluşturmuştur.

Kadim şehrin bereketli topraklarında, kolları ve gövdesi ile şehri beslemeye and içmiş Çoruh'u; barajlarla hayat bulmuş, iskeleleriyle renklenmiş bu yeni çehresiyle anlatmaya, Çoruh'un hikâyesini yeniden yazmaya ne dersiniz?

Çoruh iskelelerinden tekne ile yol alırken gözümüze çarpan nefes kesici güzellikleri, yeşilin en güzel tonunda sakladığı tarihi mirası, başka yerde bulamayacağınız endemik bitkileri, Akdeniz'in Karadeniz'e emanet ettiği fıstık çamları, çeşit çeşit yabanıllarını, iskele çevresinde şekillenmiş yani yaşam alanlarını objektifinizden anlatacağınız Artvin Valilliği "Çoruh Yeniden" Tanıtım Filmleri Yarışması'na değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER