VEKİL BALTA’TAN SAYISAL BAKIŞ EĞİTİMİNE ZİYARET

Artvin Milletvekili Erkan Balta "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" Eğitim Kampını Ziyaret Etti

VEKİL BALTA’TAN SAYISAL BAKIŞ EĞİTİMİNE ZİYARET

Hayati Akbaş

BORÇKA-"Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında Anbarlı Yatılı Bölge Okulunda yaklaşık bir aydır öğrencilerin yoğun ilgi ve katılımları ile devam eden eğitim kampı Arhavi’den gelen öğrencilerin katılımıyla son haftasına başladı.

Artvin Milletvekili Erkan Balta eğitim kampını ziyaret ederek atölyeler ve etkinlik alanlarında yapılan çalışmalar ile proje hakkında bilgi aldı. İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar ile birlikte öğrencilerin etkinliklerine katılan Erkan Balta öğrenciler ve öğretmenlerle bir süre sohbet ettiler.

Artvin Milletvekili Erkan Balta ziyarette yaptığı konuşmasında "Atıl durumda olan tesisin salgın döneminde değerlendirilerek ilimize kazandırılmasını, bu anlamlı projenin hayata geçirilmesini sağlayan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, DOKAP ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Eğitim kenti Artvin'imizde öğrencilerimizin çağımızın gerektirdiği donanımlarla yetişmelerini sağlamak, eğitimin niteliğini arttırmak için çalışan İl Müdürümüz başta olmak üzere tüm eğitim yöneticilerimize ve öğretmenlerimize şükran borçluyuz." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, salgın sürecinde İl’de yapılan eğitim çalışmaları hakkında bilgiler vererek başladığı konuşmasında, 09 Ağustos 2021 tarihinde başlayan eğitim kampına tüm ilçelerden 950 öğrencinin yararlanacağını ifade etti. Eğitim kampına öğrenci başvurularının son derece yoğun olduğunu belirten Acar, kampta gerçekleştirilen eğitim ve etkinliklerle öğrencilerin matematik, spor, sanat ve farklı bilim dallarında aktif rol alıp yaparak yaşayarak öğrenme sürecine katıldıklarını söyledi.

Öğrenci ve velilerden olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Acar, sürecin son derece verimli geçtiğini söyleyerek projenin hayata geçirilmesini sağlayan Artvin Valisi Yılmaz Doruk'a şükranlarını sundu. Acar, sözlerini projenin her aşamasında emek veren eğitim yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür ederek tamamladı.

Kurum Amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğretmenlerin bulunduğu ziyaret tesisin bölümlerinin gezilmesinin ardından tamamlandı.

Artvin Valiliği tarafından hazırlanan ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje ortağı olduğu "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında Anbarlı köyünde kapalı halde bulunan yatılı bölge okulunda kurulan matematik, kodlama, sanat, zekâ oyunları, müzik, oryantiring, STEM, astronomi, beden eğitimi ve spor atölyeleri ve oyun alanlarında yapılan eğitim ve etkinlikler ardından sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER