TURİZMCİLERİN SIKINTILARI MASAYA YATIRILDI

Hopa TSO’da bir araya gelen İlçe ’deki Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler Covid-19 Pandemisinin Turizm sektörüne etkilerini değerlendirdiler.

TURİZMCİLERİN SIKINTILARI MASAYA YATIRILDI

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa TSO’da bir araya gelen İlçe ’deki Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler Covid-19 Pandemisinin Turizm sektörüne etkilerini değerlendirdiler.

Covidid-19 Pandemisi nedeniyle uygulamaya konulan kısıtlamalardan dolayı Turizm sektöründe ciddi mağduriyetler oluşmuştur. Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ev sahipliğinde yapılan toplantıda Odamız üyesi turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin temsilcileriyle biraraya gelinerek sektör sorunları değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmelerde tespit edilen sorunlarla ilgili çözüm önerisi olarak; Turizm destek paketini hazırlanması, KGF destekli kredi imkânı sağlanması, SGK, muhtasar ve kurumlar vergisinden 1 yıl süreyle muaf tutulması, Hizmet Sektöründe (konaklama, yeme, içme) %8’den %1’e düşürülen KDV’nin 2021 sonuna dek devam ettirilmesi gibi ana başlıklar etrafında toplam yedi (7) maddelik bir çalışma hazırlandı. Hazırlanan öneriler Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ilgili bakanlıklar nezdinde girişimde bulunulması için bir yazı ile iletilmesine karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER