TURİZM PLANLAMA ÇALIŞMASI

TURİZM PLANLAMA ÇALIŞMASI

TURİZM PLANLAMA ÇALIŞMASI

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, Ardeşen Tunca Beldesi, Tunca Vadisi ve Deremezra bölgesinin turizm planlaması kapsamında bölge muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Meclis Başkanı İbrahim Türüt başkanlığında yapılan toplantıya AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Ardeşen İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Önder ve Cumali Hakyemez ve konuyla ilgili 17 muhtar katıldı.

Ardeşen Tunca Vadisi ve Deremezra bölgesinin turizm planlaması kapsamında yapılan toplantıda Tunca Beldesi Muhtarları ve Yukarı durak bölgesi muhtarlarından bölgedeki kaçak yapılaşmasıyla mücadele için sözlü ve yazılı taaddüt alındı. Başkan Türüt, konuyla ilgili toplantıda yaptığı konuşmada bölgenin sağlıklı ve planlı bir turizm vadisi olabilmesi adına yatırımlardan önce planlama yapılması gerektiğini ifade ederek “Planlamalar tamamlanana kadar herhangi bir yeni yapıya başlanılmaması ve bölge halkının ileride bir mağduriyet yaşamaması adına bu çalışmayı oldukça önemsiyoruz. Bununla ilgili bölgeden destek sözü aldık. Muhtarlarımız da bu süreçte aktif rol alacaklarını ve yapılaşmayı yazılı taahhütle koruyacaklarını ifade ettiler. Olumlu neticeler alacağımıza inandığımız bu çalışmanın bölge için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER