SİVİL HAVACILIK ONAYLI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI EĞİTİMİ YAPILIYOR

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Yetkili Uçuş Okulu Droneturk Havacılık A.Ş tarafından Türkiye genelinde 3 yıldır 220’nin üzerinde eğitim gerçekleştiren şirket, İnsansız Hava Araçlarının gelişen teknolojide kullanım alanları ve pilotlarını yetiştirmek için 6 Temmuz Pazartesi Ticaret Odasında eğitim verecek.

SİVİL HAVACILIK ONAYLI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI EĞİTİMİ YAPILIYOR

Hayati Akbaş

ARTVİN-Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Yetkili Uçuş Okulu Droneturk Havacılık A.Ş tarafından Türkiye genelinde 3 yıldır 220’nin üzerinde eğitim gerçekleştiren şirket, İnsansız Hava Araçlarının gelişen teknolojide kullanım alanları ve pilotlarını yetiştirmek için 6 Temmuz Pazartesi Ticaret Odasında eğitim verecek.

Zirai alanlarda Multispektral kameralarla bitkilerin gübre, su ve analizleri, ilaçlama faaliyetleri, Enerji Alanında Güneş Enerji Panellerinin ölçüm ve analizleri, yüksek gerilim hatları, baz istasyonları bakımları, Rüzgar Gülleri ve bir çok enerji alanında kullanılan droneler, aynı zamanda Ortafoto ve Haritalamada da üstün yetenekler sergiliyor. Arama Kurtarma, Güvenlik, Fotoğraf ve birçok alanda Dünya’da geleceğin mesleği olarak sunulan İnsansız Hava Araçları, ülkemizde de popüler meslekler arasında yerini aldı

Türkiye’de 18bin kişilik sosyal platformla, bu alanda hizmet veren en büyük kuruluş olan Droneturk Havacılık A.Ş sahibi Mustafa KAÇAN yaptığı açıklamada, “ Bugün Adana Büyükşehir Belediyesi sivrisinekle mücadelede Drone kullanıyor. Adapazarı Belediyesi Kaçak Yapıların Tespitini yapıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi şehir planlamasında kullanıyor. Şile Belediyesi sahil beldesinde Can Kurtarma Simidi atan Drone yapmış. Orman Müdürlükleri yangınların söndürülmesi için projeler geliştiriyor. Bugün Çevre Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve birçok kuruma yürüttüğümüz projeler var. Ama daha çok konu yeni olduğu için insanların bu mesleği araştırmasını istiyorum. Şu an dünyada ne yapılıyor, ülkemizde neler yapılıyor ve neler yapılacak bu programda anlatacağız. 12 saatlik eğitimi tamamlayan kursiyerlerimize de Sivil Havacılık’tan Onaylı E-Devlet üzerinden görebilecekleri yasal İHA-0 Ticari Pilot Sertifikalarını da takdim edeceğiz. Programımıza özellikle mühendis arkadaşlarımızın katılımları için davet ediyorum” dedi. Kursun başvurusu ve detaylı bilgisi //droneturk.com.tr/artvin adresinde yayımlanmakta.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER