Projesinin uygulaması sonrası Artvin’in en modern bir ilçesi ortaya çıkacak

Yeni Yusufeli Kent Meydanı Projesinin uygulaması sonrası Artvin’in en modern bir ilçesi ortaya çıkacak.

Projesinin uygulaması sonrası Artvin’in en modern bir ilçesi ortaya çıkacak

Gökhan Numanoğlu

ARTVİN-Türkiye’nin en önemli yatırımlarından biri olan ve Ülkemiz enerji üretimine sağlayacağı katkı ile gözlerin çevrildiği Yusufeli’nde yeni yerleşim yerinde oluşturulan yeni projeler İlçenin çekim merkezi olmasına daha fazla katkı sunacak..

Yusufeli Belediyesinin daveti ile Özcan Çetin’in sahibi olduğu Tasarı Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan projede öncelik insanların huzur ve mutluluğunu ön planda tutan Modern bir kent anlayışı ile oluşturulan Kent Meydanı projesi şimdiden takdir toplamaya başladı.

Proje hakkında bilgi veren Tasarı Uygulama Merkezi sahibi Mimar Özcan Çetin, Artvin’e başta Üniversite yerleşkeleri olmak üzere birçok projenin tasarımını gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Yusufeli Belediyesinden de böyle bir kent meydanı projesi uygulama davetini severek kabul ettik. Tasarım ekibimizi oluşturan Mimar arkadaşlarımızla en ince ayrıntısını kadar düşünerek, defalarca Yusufeli’ne gelerek alanda neleri yapabilirizi yerinde tasarlayarak bir proje ortaya çıkardık.

Yusufeli Belediyesi Kent Meydanı Projemiz kapsamında 11.610 m2’lik alanın tasarımını gerçekleştirdik. Proje dâhilinde Amfi Sahne-Gölet-Ahşap Teras- Kent Meydanı Oturma basamakları- Ağaç altı oturma alanları- Anıt- Kuru havuz- Araç Şarj İstasyonu- Kütüphane- Kafe-Şadırvan-WC- Aile Hekimliği- Araç yolu- 33 araçlık Otopark-Mescit-Ahşap Peragul Etkinlik alanlarını söz konusu alan üzerinde projeye uyguladı.

Projede en önemli üzerinde çalıştığımız 10.000 kişilik etkinlik alanı oldu. Projenin uygulaması ile Artvin’in imrenilerek takip edeceği bir görüntü ortaya çıkacak. Proje aşamasında ekibimize sağladığı kolaylıklardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Aytekin beye de teşekkür ederiz.

Tasarı Uygulama Merkezi olarak Ülkemizin neredeyse her ilinde yüzlerce projenin tasarımını gerçekleştirdik Ama Yusufeli Kent Tasarı Merkezi projesi üzerinde zevkle kafa yorduğumuz bir proje odu. Gelecekte bu projenin tamamlanması sonrasında insanlarımızın yüzünü gülerek bizlere teşekkür edeceğini şimdiden görür gibiyiz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER