PARPALİ TRABZON’DA UÇTU!

Artvin-Arhavili hemşerilerimiz Ali Büyükoğlu ile Cihan Uzuner’in koordinatörlüğünde gerçekleşen TF 3 PARPALİ CUP-Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası Trabzon’da sona erdi.

PARPALİ TRABZON’DA UÇTU!

Hayati Akbaş

TRABZON-TF (Uluslararası Tenis Federasyonu) takviminde TBESF (Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu) gözetiminde, Arhavi Tenis Kulübü ile CİS Park Çevre Tasarım sponsorluğunda düzenlenen ITF 3 PARPALİ CUP-Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü Beşirli Tenis Kompleksi’nde tamamlandı.

ERKEKLERDE POLANYA KADINLARDA JAPONYA

26-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada Erkekler kategorisinde birinciliği Polonyalı sporcu Kamıl Fabısak, ikinciliği ise Japon sporcu Saıda Satoshı kazanırken, bayanlarda şampiyon Rusya’dan Vıktorıoa Lvoa ikinci ise Japon sporcu Shıorı Funamızu oldu. Çifter kategorisinde Japon sporcular K.Fabısıak ile Y.Fujımoto şampiyon oldu. OUAD kategorisinde ise şampiyon İsrail’li sporcu Shraga Weınberg olurken ikinci yine İsrail’den Yosi Sadon oldu.

9 ÜLKEDEN 35 SPORCU KATILDI

Toplamda 35 (bayan-erkek) tekerlekli sandalye sporcusunun katıldığı turnuvada erkekler, kadınlar, Quad ve çiftler kategorilerinde Türkiye’nin yanı sıra Japonya, Rusya, Polonya, İngiltere, Yunanistan, İsrail, İran ve Irak sporcuları mücadele etti. Artvin-Arhavili hemşerilerimiz Ali Büyükoğlu ile Cihan Uzuner’in koordinatörlüğünde gerçekleşen TF 3 PARPALİ CUP-Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvasına katılan sporcular kendilerine gösterilen yakın ilgiden ve turnuvadan oldukça mutlu olduklarını dile getirdiler. Birincinin 14 bin dolar kazandığı Turnuvanın son gününde sporculara ödülleri verildi. Arhavili hemşerilerine destek noktasında turnuvayı takip eden Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi’ye ise Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu başkanı Arif Umut Uztürk tarafından plaket verildi. Lazca ’da kelebek anlamı taşıyan ve ilki Arhavi’de gerçekleşen Parpali Cup’un gelecek yılda da yeniden Artvin’de yapılması düşünülüyor
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER