MİLLET ORMANI KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünce konaklamasız orman parkı olarak da kullanılabilecek “Millet Ormanı” yapım çalışmaları başladı.

MİLLET ORMANI KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Orman Bölge Müdürlüğünce konaklamasız orman parkı olarak da kullanılabilecek “Millet Ormanı” yapım çalışmaları başladı.

Artvin’in Atmaca mevkiinde 10,29 hektar ormanlık arazide, Orman Genel Müdürlüğünün onayının ardından ”Millet Ormanı” kuruluş çalışmaları başlamış ve bu yılsonuna kadar çalışmaların tamamlanması planlanmaktadır.

Şehir merkezine 3 km. yakınlıkta “konaklamasız Orman Parkı” olarak da kullanılabilecek alanda yürüyüş ve koşu parkuru, bisiklet parkuru, amfi tiyatro, seyir terasları, kamelyalı piknik alanları, çeşme, mescit, bay bayan wc, yağmur barınakları, yöresel ürünler satış üniteleri, çocuk oyun alanları, mini spor alanı ve otopark gibi tesisler ile çeşitli aktivitelerin yapılmasına olanak sağlayacak alanlardan oluşacağı açıklandı..

Doğaya zarar vermeden hazırlanan ve Doğayla iç içe olan “Millet Ormanının” tamamlanmasıyla birlikte; İl’de 29 Orman Parkı, 1 Şehir Ormanı ve 1 Millet Ormanı ile birlikte toplamda 31 ayrı noktada çeşitli aktivitelerinde yapılabileceği Orman Parklarıyla, İl’in turizm gelişimine de katkı sunulacağı bilgilendirilmesinde bulunuldu..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER