İTFAİYE EKİBİNE YANGIN EĞİTİMİ VERİLDİ

Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangın ve trafik kazalarına müdahalede her zaman hazır olmak adına eğitimlere devam ediyor.

İTFAİYE EKİBİNE YANGIN EĞİTİMİ VERİLDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangın ve trafik kazalarına müdahalede her zaman hazır olmak adına eğitimlere devam ediyor.

Eğitim faaliyetleri kapsamında Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) koordinasyonuyla, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Amiri Emin Uzun, İtfaiye Eğitim Çavuşu Erdinç Yıldırım'dan oluşan ekip tarafından Artvin Belediyesi ev sahipliğinde, Ardanuç Belediyesi, Arhavi Belediyesi, Borçka Belediyesi, Hopa Belediyesi, Kemalpaşa Belediyesi ve Şavşat Belediyesi itfaiye personellerine teorik ve pratik eğitim verildi.

Yangın ve trafik kazalarında yapılacak müdahalelerin konu alındığı eğitimde ekipler, ilk etapta teorik bilgisi aldı 2. etapta ise pratik olarak da uygulamalarda bulundular. Eğitimleri Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin de takip etti.

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Elçin, “İtfaiye belediyelerde hem de yaşamımız da çok önemli bir yer edinmektedir. Bizde bunun farkındayız ve eğitimlere oldukça önem veriyoruz. Teşkilatımızın her zaman hazır olması adına eğitim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Eğitimci arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER