İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU EKİM AYI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 Ekim ayı toplantısı, Vali Yılmaz Doruk başkanlığında gerçekleştirildi.

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU EKİM AYI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 Ekim ayı toplantısı, Vali Yılmaz Doruk başkanlığında gerçekleştirildi.

Kentteki işgücü istihdamı ve mesleki eğitimin güncel durumunun ve buna yönelik yapılacak projelerin görüşüldüğü toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk, sunum gerçekleştirdi.

Ertürk, 2020 yılının 9 aylık döneminde istihdam ve mesleki eğitime yönelik devam eden program ve projeler hakkında Vali Doruk ve kurul üyelerine bilgiler verdi.

Valilik Çoruh Toplantı Salonundaki toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin sunulması ile devam etti.

Yıl içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar ve faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşan Vali Doruk, istihdam konusunda Artvin'i daha iyi noktaya getirmek için yoğun çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

-Artvin’in yöresel ürünlerini markalaştırma projesi

Vali Doruk, valilik olarak kentin istihdamına ve turizmine katkı sunmak amacıyla Artvin’in yöresel ürünlerinin markalaştırma projesini de hayata geçirdiklerini söyledi.

Toplantıya, Vali Yılmaz Doruk’un yanı sıra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Abdurrahman Anlaş, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Hayri Yoloğlu, İl Ticaret Müdürü Bilal Taş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Muhammet Ardıç, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Artvin Ofis Temsilcisi Berna Kiriş Turna, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği Başkan Vekili Meryem Özbayrak ve kurul üyeleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER