İl Genel Meclisi’nde 2021-2023 Dönemi Seçimleri Gerçekleştirildi

İl Genel Meclisi’nde 2021-2023 Dönemi Seçimleri Gerçekleştirildi

İl Genel Meclisi’nde 2021-2023 Dönemi Seçimleri Gerçekleştirildi

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl Genel Meclisi’nde 2021-2023 Dönemi seçimleri gerçekleştirildi. İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seçimlerde İl Genel Meclisi’nin Başkanlığı’na AK Parti Yusufeli Encümeni mevcut başkan Furkan Çakmak 3 yıllığına yeniden seçildi.

İl Genel Meclisi’nin ikinci dönem seçimleri için İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda seçim gündemi ile toplantı gerçekleştirildi. İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seçim gündemli toplantıya AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdurrahman Anlaş, İl Genel Sekreter Yardımcısı Muhammet Çakmak’ın yanı sıra İl Genel Meclisi’nin AK Partili, CHP’li ve MHP’li üyeleri katıldılar. İl Genel Meclisi’nin seçim gündemli toplantısının açılış konuşmasını İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak yaparken, Çakmak ikinci dönem için seçimlerin gerçekleştirileceğini belirtirken, Yusufeli Dere içi ve Artvin Ortaköy’de meydana gelen yangınlarla ilgili geçmiş olsun temennisinde bulunurken, her iki yangında da gerek devletimizin gerekse de milletimizin gösterdiği duyarlılığa teşekkür etti. Çakmak konuşmasında; “ Gerek Yusufeli Dereiçi gerekse de Artvin Ortaköy’de meydana gelen yangınlarda devlet millet el ele verilmesinin gururunu yaşadık. Her iki yangında da yaraların biran evvel sarılması için devletimiz elinden geleni yaparken, milletimizde çok büyük duyarlılık göstererek parti ayırt etmeksizin tüm imkanlarını sevk ettiğine şahit olduk. Bir kere daha bu asil milletin mensubu olmaktan gurur duyduk. Devletimiz her iki yangında da büyük bir sorumlulukla olay yerlerine gelerek halkımızın yanında olmuştur. Hükümetimize, bakanlarımıza, Sayın Valimize ve duyarlılık gösteren herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün ikinci dönem seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz. İl Genel Meclis Başkanı, İl Genel Meclis Başkan Vekillikleri, Katip üyelikleri, il encümenleri ve ihtisas komisyonlarının teşkili yapacağımız seçimlerle gerçekleştirilecek. Bu seçimler demokrasinin gereği seçimlerdir ve il genel meclis üyelerimizde demokratik bir şekilde seçimleri ilimize ve ülkemize yakışır bir şekilde gerçekleştireceklerine inanıyorum. Bu vesile ile geçmiş iki yılda görev yapmış tüm arkadaşlarıma ve bana bu yetkiyi veren başta AK Parti ve MHP’li üyeler olmak üzere tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu konuşmanın ardından ilk olarak 3 yıllığına görev yapacak olan İl Genel Meclis Başkanı seçimine geçildi. 21 İl Genel Meclis üyesinin oy kullandığı seçimde AK Parti Grubunun adına mevcut başkan Yusufeli AK Partili Meclis üyesi Furkan Çakmak, CHP Grubu adına ise Zafer Gülenç aday oldular. 21 üyenin 11 AK Partili ve 1 MHP’li üyenin oyu ile Furkan Çakmak 12 oy alırken, 9 CHP’li üyede Zafer Gülenç’ten yana oy kullandılar. Bu sonuçlarla Furkan Çakmak, 3 yıllığına İl Genel Meclis Başkanlığı’na yeniden seçildi. Yeniden seçilen Furkan Çakmak, teşekkür konuşması yaparak başta AK Parti Artvin Milletvekili Ertunç Erkan Balta, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç ve AK Parti ve MHP’li üyeler olmak üzere kendisine destek vererek yeniden kendisini bu göreve layık

görenlere, demokrasi gereği yarıştığı CHP’li aday Zafer Gülenç ve CHP’li meclis üyelerine de teşekkür etti.

Ardından İl Genel Meclisi’nin diğer seçimlerine geçildi. Yapılan seçimler sonucunda İl Genel Meclisi 1.Başkan Vekilliği’ne Artvin Merkez AK Partili üye Selman Güney, 2.Başkan Vekilliği’ne ise Borçka AK Partili Meclis üyesi Ahmet Külünk seçildiler. İl Genel Meclisi 2 asil kâtip üyeliklerine ise AK Partili Borçka Meclis Üyesi Erol Ataman ile AK Partili Hopa Meclis Üyesi Hüsnü Çakır seçildiler. Yedek katip üyeliklerine ise AK Partili Merkez ilçe encümeni Mehmet Akalın ile Kemalpaşa AK Partili meclis üyesi Aydın Tatar seçildiler. Sonucu merakla beklenen bir diğer seçim ise il daimi encümenliği seçimleriydi. Bu seçimlerde de AK Parti ve MHP ortak adaylar belirlerken AK Partili Kemalpaşa Meclis üyesi Aydın Tatar, Şavşat üyesi Sedat Demir ile MHP’li Murgul Meclis üyesi Mustafa Mert seçimleri kazanmış oldu. Ayrıca İl Genel Meclisi ihtisas komisyonlarının da teşkili gerçekleştirildi. Seçimlerin ardından toplantıya katılan AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı ve MHP İl Başkanı Serdar Kılınç birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmaların ardından tüm il genel meclis üyeleri günün anısına hatıra fotoğraf çekinerek toplantıyı sonlandırdılar. İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, tüm katılımcılara tekrar teşekkür ederek, İl Genel Meclisi’nin aynı şevk ve gayretle ilimize hizmet için mücadelesini sürdüreceğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER