HOPA-SARP YOLUNDA HEYELAN.1 ÖLÜ

Hopa Sarp yolunda sabah saat 07.00 sıralarında meydana gelen heyelan korkulu anlar yaşattı.

HOPA-SARP YOLUNDA HEYELAN.1 ÖLÜ

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Sarp yolunda sabah saat 07.00 sıralarında meydana gelen heyelan korkulu anlar yaşattı.

Hopa Esenkiyi tünel arasında meydana gelen heyelanda 3 TIR etkilenirken Azeri plakalı TIR Sürücüsü aracının içinde hayatını kaybetti. Hopa belediyesi itfaiyesi kurtarma ekibi yoğun çabalar sonucu hayatını kaybeden sürücüyü araçtan çıkarttı.

Heyelanın Esenkiyi tarafında da kalan TIR’ların dorseleri hasar görürken. Sürücüleri hafif yaralı olarak 112 acil sağlık ambulansı ile Hopa Devlet Hastanesine kaldırıldı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Arhavi ve Kemalpaşa Kaymakamları ile Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Çalış ilçe emniyet müdürü Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek’te olay yerine gelerek çalışmaları yerinde incelediler.

Hopa-Sarp ve Sarp-Hopa yolu karşılıklı olarak ulaşıma kapanırken Sarp -Hopa yolunu ulaşıma tek yönlü olarak açmak için ekipler çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşlarda yoğun şekilde olay yerine gelerek hem bilgi almaya hemde çalışmaları uzaktan takip ettiler.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Öte yandan heyelanda hayatını kaybeden TIR şoförünün kimliği de belirlendi. Şoförün Azerbaycan uyruklu Şahmar Kerimov (38) olduğu öğrenildi.

VALİ DORUK AÇIKLAMA YAPTI Artvin Valisi Yılmaz Doruk, heyelan sonucu kayaların altında kalan 2 TIR'da, 1 Azerbaycan uyruklu kişinin yaşamını yitirdiğini, Özbekistan uyruklu kişinin de yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Vali Doruk, "Bugün sabah itibarıyla Hopa-Kemalpaşa ilçelerimiz arasında Sarp Sınır Kapısı'na giden yamaçtan kayalar düştü. Bu kapsamda 2 TIR kayalar altında kaldı. 1 Azeri vatandaş vefat etti, 1 de Özbek uyruklu vatandaşımız da yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yol tamamen trafiğe kapalı durumda. Ekiplerimiz yolu açma çalışmalarını sürdürüyor. Bize ilave bir yaralı bilgisi tarafımıza ulaşmadı. Şu an itibarıyla mahsur kalan bilgisi yok. Kayaların kaldırılması biraz vakit alabilir. Yeni bir heyelan kaynaklı tehlike beklemiyoruz ama çalışmalarımızı da dikkatli sürdürüyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER