HOPA GÜMRÜĞÜNÜ İNCELEDİ

Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ile beraber Hopa Gümrük Sahasında incelemelerde bulundu.

HOPA GÜMRÜĞÜNÜ İNCELEDİ

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ile beraber Hopa Gümrük Sahasında incelemelerde bulundu.

Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa Gümrük Müdürü Atilla Karataş ve HOPAPORT yetkililerinden işleyiş hakkında bilgiler aldı

Liman sahasındaki çıkışlarla alakalı olarak araçların tek gişede işlem görmesi ve iç gümrük işlemini yapmış olan Erzurum-Artvin istikametinden gelen araçların Arhavi’ye gitmeden sıra fişi almaları hususunda görüşmeler gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Üçüncü, konuyla ilgili gümrük çıkışında diğer araçlara eklenme ya da 1. Tır parkında o araçlara sıra fişi verilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Bir hafta sonra Nakliyeci, Gümrük Komisyoncusu TSO üyeleriyle birlikte Gümrük Yetkililerinin de katılacağı, İlçe Kaymakamı Gürkan Üçüncü Başkanlığında bir toplantı yapılmasına, davet ve organizasyonun Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenmesine karar verilmesi ardından incelemede sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER