Gürcü Başkonsolos: Vali ve Başkanı Ziyaret Etti

Gurcu baskonsolos japaridze'den,Vali Doruk ve Başkan Elçin'e ziyaret

Gürcü Başkonsolos: Vali ve Başkanı Ziyaret Etti

BAŞKONSOLOS JAPARİDZE’DEN VALİ DORUK’A ZİYARET

HAYATİ AKBAŞ

ARTVİN-Gürcistan Cumhuriyeti’nin Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, beraberinde Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushitashvili ile birlikte Vali Yılmaz Doruk’u makamında ziyaret etti.

Gürcistan Cumhuriyeti’nin Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, beraberinde Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushitashvili ile birlikte Vali Yılmaz Doruk’u makamında ziyaret etti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin sonunda taraflar birbirlerine hediye takdiminde bulundu.

Ziyaret, Başkonsolos Japaridze’nin Valilik Şeref Defterine günün anlamını belirten düşüncelerini yazmasıyla son buldu.

GÜRCÜ BAŞKONSOLOS JAPARİDZE’DEN BAŞKAN ELÇİN’E ZİYARET

Artvin Başkanı Demirhan Elçin’i, Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosluğu görevine atanan Gela Japaridze ziyaret etti.

Artvin Başkanı Demirhan Elçin’i, Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosluğu görevine atanan Gela Japaridze ziyaret etti.

Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze ve Gürcistan Trabzon Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushıtashvılı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’i makamında ziyaret ederek bir süre Türkiye- Gürcistan ilişkileri ve Coronavirüs Covid-19’un etkileri üzerine sohbet ettiler.

Gürcistan Başkonsolosu Japaridze, Gürcistan ve Türkiye'nin güçlü bağlara sahip sınır komşusu iki ülke olduğunu belirterek, ‘ Artvin ile Gürcistan’da bir şehrin kardeş şehir olması için çalışma yapacaklarını' söyledi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Japaridze'ye yeni görevinde başarı dileklerini ileterek, Artvin ile Gürcistan’da bir şehrin kardeş şehir ilan edilmesi için üzerlerine düşen görevi seve seve yerine getireceklerini söyledi.

Ziyaret, Başkan Elçin’in Başkonsolos Japaridze'ye ziyaretinin anısına kumlama tekniği ile yapılmış Atatepe tablosu, Japardze’ninde Başkan Elçin’e Gürcistan fotoğrafı takdim etmesi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER