GÜNDEM HAYVAN HASTALIKLARI İLE MÜCADELE

Artvin Tarım İl Müdürlüğünde Hayvan Hastalıkları İle Mücadele Konulu Toplantı Düzenlendi

GÜNDEM HAYVAN HASTALIKLARI İLE MÜCADELE

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Tarım İl Müdürlüğünce "2022/04 Sayılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Genelgesi" kapsamında İl’de hayvan sağlığı alanında görev yapan kamu ve özel sektör çalışanlarına yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Müdürü Neşat Ulutaş, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Volkan İskender, İlçe Müdürleri ve İl/İlçe Müdürlüğünde görevli sağlık personelleri katıldı.

Toplantıda 2021 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken sahada karşılaşılan sorunlar ile eksiklikler tartışılarak, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve değişiklikleri, ilgili yönetmelikler ve Bakanlığın 2022/04 Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi Kapsamında İlimizde 2022 yıllında yapılacak hayvan hastalıkları ile mücadele, ihbarı mecburi hastalıklar, diğer hayvan hastalıkları ve hayvan hareketlerinin kontrolü, TÜRK-VET, ATS, AKS, PET-VET sistemi, Suni Tohumlama Projesi ile ilgili konuları görüşerek değerlendirmelerde bulunuldu. Sonrasında katılımcıların soruları ve katkıları ile toplantı tamamlandı.

Toplantının ikinci bölümünde de serbest Veteriner Hekimi olarak görev yapan hekimlere yönelik toplantıda 2022/04 Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi Kapsamında bilgilendirme, hastalıklara karşı etkin mücadele yöntemleri, güncel sorunlar, karşılıklı görüş alış verişi ile toplantı tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER