EHLİYET BİLGİLERİNİN KİMLİK KARTLARINA YÜKLENMESİ TERCİHE BAĞLI, ZORUNLU DEĞİL

UND Yönetim Kurulu Üyesi Alişan Topaloğlu Uygulamanın tercih meselesi olduğu, kesinlikle zorunlu olmadığını açıkladı.

EHLİYET BİLGİLERİNİN KİMLİK KARTLARINA YÜKLENMESİ TERCİHE BAĞLI, ZORUNLU DEĞİL

Hayati Akbaş

HOPA-UND Yönetim Kurulu Üyesi Alişan Topaloğlu bir açıklama yaparak “Son bir haftadır kamuoyunun gündemini oluşturan ehliyet bilgilerinin kimlik kartlarına yüklenmesine dair uygulama hakkında hem Bakanlık hem de Emniyet Müdürlükleri nezdinde gerekli teyitleri yapılmış olup, uygulamanın tercih meselesi olduğu, kesinlikle zorunlu olmadığı, hatta yurtdışına taşıma yapan şoförlerin işlem yapmaması gerektiği bilgisi edinilmiştir” dedi..

Topaloğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamalar ve İçişleri Bakanlığı web sayfasında yer alan bilgilere göre; uygulamanın asıl amacı bürokrasiyi azaltarak hem ehliyeti hem de kimliği birlikte taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmak olduğu ifade edilmektedir.

“Uygulama Yurtiçini İlgilendiriyor, Yurtdışında Araç Kullananları Değil”

Bakan Soylu,” bu işlemle yurt içinde ehliyet taşıma zorunluluğunun ortadan kalkacağını ancak yurt dışında kimlik kartını okuyacak bir sistem olmadığından ehliyetin taşınması gerekeceğini” ifade etmiştir. https://www.icisleri.gov.tr/cipli-kimlikte-yeni-donem-basladi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER