EĞİTİMCİLERİN İKİ PROJESİ DOKAP'TAN DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI

Artvin’de eğitimcilerin hazırladığı iki proje 2022 DOKAP protokolü kapsamında destek almaya hak kazandı.

EĞİTİMCİLERİN İKİ PROJESİ DOKAP'TAN DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Artvin Halk Eğitimi Merkezinde oluşturulacak teknoloji sınıfı ile Artvin'de yaşayan özel gereksinimli bireylere sanal ortamda yaşam becerilerinin kazandırılması hedeflenen "Sanal Ortamda Ben de Varım" ve Murgul Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Murgul Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce yürütülecek olan özellikle ev hanımlarına ve gençlere alacakları eğitimle bakır işleme konusunda bir zanaat becerisi kazandırmayı hedefleyen "Bakır Parmaklar El İşleme Atölyesi" projesi olmak üzere iki proje 2022 DOKAP protokolü kapsamında destek almaya hak kazandı.

Doğu Karadeniz Projesi kapsamında Artvin Valiliği toplantı salonunda Artvin Valisi Yılmaz Doruk, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ve proje sahibi kurum müdürlerinin katılımı ile imza töreni gerçekleştirildi.

Artvin Valisi yılmaz Doruk "İlimizde çeşitli alanlarda yatırımların yapılması ve ilimizin kalkınmasında DOKAP projesi büyük bir öneme sahiptir." dedi ve DOKAP Başkanı şahsında tüm çalışanlara şükranlarını sundu.

İl Müdürü Acar konu ile ilgili "İki projemizin DOKAP tarafından desteklenmesi ilimizde hayat boyu eğitim kurumlarımızdan hizmet alan özel gereksinimli ve dezavantajlı bireylerimiz için önemli hizmetlere dönüşecek." dedi.

Acar, projelere desteklerinden dolayı Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin'e şükranlarını sundu ve projelerin hazırlanmasında emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER