“DOĞU KARADENİZ BİSİKLET FESTİVALİ” ARHAVİ’DEN START ALDI..

TURBİSEV öncülüğünde düzenlenen “Doğu Karadeniz Bisiklet Festivali” startı Arhavi’den verdi.

“DOĞU KARADENİZ BİSİKLET FESTİVALİ” ARHAVİ’DEN START ALDI..

Hayati Akbaş

ARHAVİ-TURBİSEV öncülüğünde düzenlenen “Doğu Karadeniz Bisiklet Festivali” startı Arhavi’den verdi. Arhavi Bisiklet Derneği ile birlikte başlatılan etkinlik şehir merkezinden başladı ve eski Kavak Yolu üzerinden devam etti.

Kamp yaparak konaklama yapan bisiklet sevdalıları Arhavi ilçesinde Otel Özay tarafından ağırlandılar. Dernek yetkilisi Dr. Mustafa Özgül , “ maalesef bu tür konaklamada bazı eksiklikler ve sorunlarımız var. Fakat doğa sevgisi, spor ve dostluğun pekiştirildiği bu gibi etkinliklere de ihtiyacımız var. Çünkü insanoğlu sosyal bir canlıdır. Arbisder olarak kendi çapımızda bazı etkinlikler yapıyoruz zaten. Fakat bu büyüklükte bir organizasyona ilk kez katılıyoruz. Buraya ülkemizin dört bir yanından gelen arkadaşlarımız var. Van’dan tutun İzmir’e kadar. Onlarla sahip olduğumuz coğrafyanın güzelliklerini paylaşmak, kültürümüzü tanıtmak bizlere de keyif veriyor. Bu nedenle başta bu organizasyonu gerçekleştiren TURBİSEV‘e, Sayın Tacettin Soyupak beye çok teşekkür ederim” dedi.

Festival organizatörü Tacettin Soyupak ise; “Böyle bir etkinlik için yaptığımız duyuruda 50 bisikletçi ile sınırlı kalmak istedik. Çünkü bir ilki deneyecektik. Karşılaştığımız manzara ise, bundan sonra yapacaklarımız için büyük bir motivasyon olacak. Bizler ilçe merkezinden Çifte Köprü ve Mençuna Şelalesine çıkacağız, 90 km’ lik Batum gezimiz var ve ardından Çamlıhemşin’e pedallıyacağız. Başta Dr. Mustafa Özgül olmak üzere bizlere güzel ilçenizde destek veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER