DOĞA OKULLARI PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek "Doğa Okulları" projesi kapsamında Artvin Merkez Atmaca mevkiindeki eski okulda ve Ardanuç yolu üzerinde bulunan arazide incelemelerde bulundular.

DOĞA OKULLARI PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Şube Müdürü Ahmet Bürlükkara ve Ar- Ge Birimi Öğretmenleri ile birlikte, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilecek "Doğa Okulları" projesi kapsamında Artvin Merkez Atmaca mevkiindeki eski okulda ve Ardanuç yolu üzerinde bulunan arazide incelemelerde bulundular.

Öğrencilerin doğayla buluşmasını sağlayarak çocuklarda doğa bilincini oluşturmak, orman sevgisi kazandırmak, ağaç sevgisi, ağacın bakımı, korunması ve temel bilimsel kazanımları yaparak-yaşayarak öğrenmelerini sağlayarak uluslararası standartlarda doğa eğitimi almalarını, her yaş grubu çocuklara doğal yaşam koşullarında var olma bilincini aşılayarak eğitim vermeyi amaçlayan proje ile çocuklar pozitif doğa aktiviteleri sayesinde motivasyon kazanarak dünyayla ilişki kurmayı öğrenebileceklerdir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER