Dernekten Ramazan Kumanyası

İstanbul Çoruh Vadisi Berçkalılar Derneği, Dayanışma Ve Yardımlaşma Çalışmalarına Devam Ediyor!..

Dernekten Ramazan Kumanyası

Turgut Topal

İSTANBUL-Merkezi İstanbul’da bulunan Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Pandemi sürecinde dayanışma ve yardımlaşma noktasında önemli çalışmalarda bulundu.

Bu süreçte Borçka ve Artvin’e dezenfektan, maske, eğitim için tablet gibi birçok ihtiyaç malzemesi gönderdi.

Dernek bu kez Ramazan dolayısıyla Borçka, Artvin ve diğer illerde yaşayan hemşerileri için “Ramazan Kumanyası” adıyla dayanışma ve yardımlaşma etkinliği gerçekleştirdi.

Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Başkan Hasibe Özkan şu ifadelere yer verdi;

ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI...

“Dünya'yı olumsuz etkileyen COVİD -19 virüsü nedeniyle Dünya da yaşanan ekonomik sıkıntı ülkemizde ve çevremizde de yaşanıyor.

Yardımlaşmaya ve dayanışmaya her zamankinden daha çok bu dönemde ihtiyaç duyuluyor. Bu sıkıntılı günleri dayanışma ile hep beraber atlatacağımıza inanıyoruz.

Merkezi İstanbul Şirinevler'de olan, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği olarak, bu sıkıntılı dönemde bir nebze olsun hemşerilerimize katkı sunmak istedik. Geleneksel "Ramazan Kumanyası" yardımını kısıtlı imkânlarla ve her türlü zorluklara rağmen, bu yılda yapabilmenin huzuru içindeyiz.

İmkanlar dahilinde hemşerilerimize desteklerimiz devam edecek. Gönül ister ki daha çok insanımıza ulaşalım, mutluluğu paylaşalım ancak imkânlarımız bu kadar.

Ramazan Kumanyası için desteklerini esirgemeyen, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Niyetlerini Allah kabul etsin.

Bu sıkıntılı günleri en kısa zamanda geride bırakmak en büyük temennimizdir.

Bizler her ne kadar ilimiz dışında başka illerde yaşasak ta ilimizi hiç bir zaman unutmuyoruz. Her yıl zaman ve imkân buldukça mutlaka memleketimize geliyoruz. Dost, akraba ve arkadaşlarımızla hasret gideriyoruz.

Ancak bütün dünyayı etkileyen coronavirüs salgını nedeniyle maalesef birçok hemşerimiz gelemedi. Memleket hasreti hepimize hüzün veriyor. Biz gelemesek Te dayanışma ve yardımlaşmamız aralıksız devam edecektir.

Bu vesileyle önümüzde Ramazan Bayramı var. Şimdiden ülkemizin, Artvin’in milletimizin bayramını kutluyoruz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER