COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN EĞİTİMİNE DAVET

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile coğrafi işaretli ürünlere yönelik eğitim programı düzenliyor.

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN EĞİTİMİNE DAVET

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile coğrafi işaretli ürünlere yönelik bir eğitim programı düzenlediklerini belirterek, “Coğrafi işaretli ürün üreten, üretmeyi düşünen veya e-ticaretle pazarlamasını yapmak isteyen herkesi bu eğitime katılmaya davet ediyorum” dedi.

“ARTVİN’İN 5 COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNÜ BULUNUYOR”

Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt, Artvin’de Coğrafi İşaretlere son dönemde önem verildiğini vurgulayarak, “Hatila Balı, Hopa Hamsili Ekmeği, Hopa Laz Böreği, Puçuko ve Şavşat Ketesi Coğrafi İşaretli ürünlerimiz. Sayılarını artırmayı hedeflediğimiz bu ürünleri yerel kalkınmanın anahtarlarından biri olarak gören ve katma değerlerinin artırılmasına yönelik çalışmalarda öncü rol üstlenen DOKA, odamızın da içinde yer aldığı yeni bir proje başlattı. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen Karadeniz Coğrafi İşaretler Ağı Projesi ile bölgedeki coğrafi işaretli ürün üreticilerine, bu ürünleri üretmek veya pazarlamak isteyenlere eğitim verilecek” dedi.

“ARTVİN EĞİTİMİ 21 - 25 ARALIK’TA YAPILACAK”

Başkan Kurt, Artvin’deki eğitimlerin 21 – 25 Aralık tarihlerinde Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılacağını da belirterek, şunları söyledi:

“Eğitimler Coğrafi İşaretli Ürün Üreten Firmaları Kurumsallaştırma Desteği, Coğrafi İşaretlerde Markalaşma ve Marka Yönetimi, Coğrafi İşaretli Ürünleri Ticarileştirme ve Ticarileşme Modelleri ile Coğrafi İşaretli Ürünlerin Dijital Pazarlaması- E-Ticaret Çalışmaları konu başlıklarından oluşacak. Artvin’de coğrafi işaretli ürünleri tescil eden kurumların temsilcilerini, coğrafi işaretli ürünleri üretenleri, pazarlayanları, ayrıca coğrafi işaretli ürünleri üretmeyi ve pazarlamayı düşünenleri, alanında yetkin kişiler tarafından verilecek ve çok faydalı olacağına inandığımız tamamıyla ücretsiz bu eğitimleri almaya davet ediyorum.”

Kurt, eğitim programına başvuruların www.karadenizci.com internet sitesi üzerinden yapılabileceğini, ancak başvuru yapmakta gecikenlerin eğitim programının yapılacağı salonda da kayıt yaptırabileceğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER