“BİZ ANADOLUYUZ “ GEZİSİ SONA ERDİ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kültür kaynaşması ve kardeşliğin simgesi olan Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Bitlis'ten gelen kardeşlerimizi memleketlerine uğurladı.

“BİZ ANADOLUYUZ “ GEZİSİ SONA ERDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kültür kaynaşması ve kardeşliğin simgesi olan Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Bitlis'ten gelen kardeşlerimizi memleketlerine uğurladı Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde ortak yürütülen ve bir yıl boyunca devam edecek olan “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bitlis’ten gelen 40 gencimizi ilimizde ağırladık.

Gençlerimiz Artvin gezilerinin son gününde Artvin Valisi Sayın Yılmaz Doruk’ u ziyaret ettiler. Valilik Çoruh Toplantı Salonunda Bitlis’ ten gelen misafirlerimizle bir araya gelen Vali Doruk, gençlerimizle tek tek tanışarak bir süre sohbet etti ve ziyaret sonunda gençlerimize Artvin’i tanıtan yöreye özgü değişik hediyeler verdi.

Üç günlük ziyaretlerinde gençlerimiz Artvin'in doğasını ve kültürünü tanıma fırsatı buldular.

Biz Anadoluyuz Projesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine bağlı illerde 15 yaş altı gençlerimizin ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, gençlerimiz arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması, kültürel ve ortak değerlerimizin paylaşılması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi suretiyle çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasını amaçlıyoruz.” İfadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER