Belediye Borçlarına Karşılık Makam Aracına HACİZ..

GEÇTİĞİMİZ DÖNEMDE EFELER LİĞİNDE MÜCADELE EDEN ANTRENÖR VE SPORCULAR ARHAVİ BELEDİYESİNDE HACİZ İŞLEMİ BAİŞLATTLAR.BAŞKAN KURDOĞLUNUN MAKAM ARACI HACİZ EDİLEREK BELEDİYE ÖNÜNDEN GÖTÜRÜLDÜ

Belediye Borçlarına Karşılık Makam Aracına HACİZ..

Hayati Akbaş

ARHAVİ-AKP’li belediyeden kalan borçlar nedeniyle CHP’li Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun makam aracına haciz kondu.

31 Mart Seçimlerinden sonra belediyeyi AKP’den devralan CHP’li yönetim 16,5 milyon TL olarak aktarılan ilçe belediyesinin borcunun 38 milyon TL olduğu ortaya çıktı.

Arhavi Belediyesinin Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Voleybola yatırım yapan geçmiş dönemin borçları bitmiyor! Voleybol Kulübünün önceki dönem antrenörlüğünü yapan Ahmet Kavaz ve bir voleybolcunun alacakları nedeniyle belediye hizmet aracımız haczedilerek çekici ile park alanından alındı” ifadeleri paylaşıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu “Borcun karamsarlığına kapılmayarak bu mali tablo karşısında yeni bir planlama yaparak ivedilikle tasarruf tedbirlerini hayata soktuk ve radikal kararlar alarak belediyemizin nefes almasını sağladık” ifadelerini kullandı.

Başkan Kurdoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi: “Halkımızın da takdiridir ki zor bütçeyle yaptıklarımız ortadadır. Arhavi Belediyesi’nde halka ve ilçeye yapılan bütün borçları da ödemek elbette görevlerim arasındadır ki bugüne kadar 3 milyon TL mertebesinde borç ödedik. Ancak deyim yerindeyse Arhavi halkının paralarını çarçur edenlerin de karşısında durmak boynumun borcudur. Görevi aldıktan sonra her ay gelen onlarca voleybol icra dosyalarıyla karşı karşıyayız. Her bir dosya görevimizi aksatmaya sebep olduğu gibi bugünde hizmet aracımız haczedildi, geldiğimiz durumu halkımız takdir edecektir. Halka hizmet etmek için harcanmayan, Arhavililerin tek bir kuruşunu ödemeyi kabul etmiyorum. Sevgili halkım, merak etmeyin sizin paranız Hizmet için harcanacak…”

Haciz konulan makam aracın Belediye Meclis kararı ile Pandemi ile mücadelede kullanmak üzere İlçe Hıfzıssıhha Kurulu emrine tahsis edildiği öğrenildi.

Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada olaya tepki göstererek Belediyeye destek mesajları yayınlamaya devam ediyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER