7 BÖLGE 7 İL” PROJESİ KAPSAMINDA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Grand Artvin Otel Toplantı Salonu’nda kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyeleri burada katılımcıların sorun ve önerilerini dinledi

7 BÖLGE 7 İL” PROJESİ KAPSAMINDA TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Grand Artvin Otel Toplantı Salonu’nda kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyeleri burada katılımcıların sorun ve önerilerini dinledi.

Toplantıda konuşan Vali Yılmaz Doruk, ülkemizde önemli hizmetlere imza atan Kurulu Artvin’de misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi; “Toplantının ilimize ciddi faydalar sağlayacağına inanıyorum. Bizler, “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışına sahip bir medeniyetin mensuplarıyız. O yüzden insan odaklı hizmet anlayışı önceliğimizdir. Bu bağlamda Türkiye, son 20 yıldır önemli mesafeler kat etmiştir. Başta sağlık ve eğitim olmak üzere sosyal alanda atılan adımlarla hizmet kalitesi her geçen gün artmaktadır. Bu yatırımlardan hak ettiği payı alan Artvin, ekonomik gelişme yolunda da hızla ilerlemektedir. Artvin, aldığı kamu yatırımlarıyla 81 şehrimiz arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Gerçekleştirilecek olan bu toplantıyla ilimizin potansiyelini bir kez daha keşfetme imkânı bulacak ve hizmetleriniz ona göre gözden geçireceğiz. İlimize gelen kıymetli kurul üyelerimize ve değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Kurul olarak 7 bölge 7 İl projesi çerçevesinde 3.ziyareti Artvin’e yaptıklarını ve bundan dolayı çok memnuniyet duyduklarını ve Türkiye’de sosyal Politikalar alanında son 20 yılda çok önemli be köklü değişimler yaşandığına hep birlikte şahit olduklarını kaydeden Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN; “ Başta sağlık ve eğitim olmak üzere sosyal yardım, sosyal Hizmetler alanında yaşanan bu atılımlar ülkemizin refah düzeyinin artmasında önemli bir yere sahiptir. Bu başarılı politikalarla sosyal devlet son 20 yılda büyük işler başarmıştır. Artvin’imizi temsil eden İl müdürleri başta olmak üzere üniversite temsilcileri aynı zamanda sivil toplum kuruluşları, iş dünyasının temsilcileri ve dezavantajlı gurupların temsilcileri ile çok önemli fikir alışverişinde bulunduk. Çok önemli sorunları dile getirdiler. Biz bunları not aldık ve Ankara’ya döndüğümüz andan itibaren de bunları raporlaştırıp bir üst makama arz edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER