Sabırla kursa katılıp başardı

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde müftülük tarafından açılan kursa katılan 80 yaşındaki Döndü Dündar Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Sabırla kursa katılıp başardı
Dündar, “Öğreticilerimiz sayesinde bu yaşta Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendim. Allah hepsinden razı olsun. Çok mutluyum” dedi.

Hanönü ilçesinde, müftülük tarafından köyde açılan kursa katılan 80 yaşındaki Döndü Dündar, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Küreçayı köyü muhtarı Yaşar Asar’ın talebi üzerine kadınlara yönelik ilçe müftülüğü tarafından kurs açıldı. 23 kadının katıldığı 6 aylık kursu başarıyla tamamlayan 2 çocuk ve 3 torun sahibi Dündar, Kur’an-ı Kerim öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Dündar, küçüklükten beri Kur’an-ı Kerim okumaya hevesli olduğunu ancak köyde daha önce kurs açılmadığı için öğrenemediğini söyledi.

Kursun; köy muhtarının girişimiyle açıldığını ifade eden Dündar, şöyle konuştu:

“Sağ olsun, muhtarımız ve müftümüz bu işe öncü oldu. İşi gücü bir tarafa bıraktık ve okumaya başladık. Çok emek verdik, hocalarımız da bize çok emek verdi. Öğreticilerimiz sayesinde bu yaşta Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendim. Allah hepsinden razı olsun. Çok mutluyum.”

“Her yaşta Kur’an öğrenilebilir”

İlçe Müftüsü Osman Sağlam da kursla amaçlarına ulaştıklarını anlattı.

Sağlam, “İlçemizde Kur’an okuyabilirlerin sayısı çok azdı. Bunun üzerine çeşitli kurslar açtık bugüne kadar. Bizler vesile olduk, kadınlarımız da başardı. Kursumuza katılan 80 yaşındaki Döndü Hanım azmetti ve herkesin Kur’an-ı Kerim öğrenebileceğini gösterdi. Demek ki bu iş yaşla değil. Yaş bahanesini artık kimsenin söylememesi gerektiğini bir kez daha gördük” ifadesini kullandı.

Akit
 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER