RİZE’DE ŞEHİR SULARI DENİLİNCE AKLA GELEN KIRKAYAK DAYI VEFAT ETTİ

Rize’de Andon suyu başta olmak üzere, Rize şehrinin su şebeke hatları konusunda uzman olan ve ilk akla gelen kişi olarak isim yapmış olan, Rize Belediyesinden emekli su hatlarını sürekli gezerek takip etmesi nedeniyle kendisine, Kırkayak dayı olarak hitap edilen, Hacı Fazlı Toptan’ın vefatı Rize’de herkesi üzdü.

RİZE’DE ŞEHİR SULARI DENİLİNCE AKLA GELEN KIRKAYAK DAYI VEFAT ETTİ

Rize’nin Dağsu Mahallesinden olan, Rize’nin tanınmış iş adamlarından Nuri Toptan’ın babası merhum Hacı Fazlı Toptan, Rize Belediyesinde yıllarca Rize’nin suları konusunda en bilgili uzman olarak çalışmış, en son olarak rahmetli Rize Belediye eski Başkanı Memiş Ali Usta döneminde belediyeden emekli olmuştu. Emekli olmasına rağmen yıllardır gönüllü olarak Rize’nin genelindeki su şebekeleri konusundaki Rize Belediyesi başta olmak ilgili birçok kurum ve kuruluşa, Rize genelindeki su şebekleri konusundaki derin bilgilerini haritalar üzerinden paylaşarak önemli katkılar sunardı.

Rize’nin sevilen su hatları ve şebekleri konusundaki en uzman kişisi, Fazli Toptan, Eski TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın akrabasında olan, Hacı Fazlı Toptan (Kırkayak dayı)’nın vefatı Rize’de bir hayli üzüntüye neden oldu. Cenazesi bugün (Cuma) namazını müteakip Rize Sahil camisinde kılınarak, Dağsu mahallesindeki aile kabristanlığında defnedilecektir. Bizlerde Rize Belediyesinde yıllarca Rize’nin suları konusundaki önemli hizmetlerinden dolayı merhum Fazlı Toptan amcaya Allah’tan rahmet diliyoruz.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet kibar
Ahmet kibar - 4 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun ailesine sabırlar ihsan eylesin

SIRADAKİ HABER