Pazar İmam Hatip Ortaokulu’nda sunum gerçekleştirildi

Pazar İmam Hatip Ortaokulu’nda sunum gerçekleştirildi

Pazar İmam Hatip Ortaokulu’nda sunum gerçekleştirildi

PAZAR-Pazar’da İmam Hatip Ortaokulu’nda “Dinin Direği Namaz” konulu sunum gerçekleştirildi.

İlçenin Cumhuriyet Mahallesi Şehitler Camii İmam Hatibi İlahiyatçı yazar Yusuf KAMBUR, Pazar İmam-Hatip Ortaokulu’nda “Dinin Direği Namaz” konulu bir sunum yaptı.

İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Hamza OKUMUŞ’ UN davetiyle gerçekleşen programa okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Program öncesi aynı zamanda Okul Aile Birliği Başkanlığı görevini yürüten İmam Hatip Mustafa Bölükbaş kendisine ait ilahileri seslendirdi.

İlahiyatçı Yazar Yusuf KAMBUR, “Namaz” ile ilgili slayt eşliğinde yapmış olduğu sunumda ; “Namaz ibadetinin önemini, anlamını, vazgeçilmez bir konumda oluşunu, birden çok emirle farz kılındığını, bütün canlıların ortak ibadeti olduğunu, namazın tüm ibadetleri içinde barındıran bir ibadet olduğunu” ifade etti.

Dinleyiciler tarafından ilgiyle takip edilen sunumda KAMBUR, “Biz hep namaz kılmamanın cezasından, günahın büyüklüğünden, hep korku temelinde anlattık böylesi bir ibadeti. Hâlbuki Allah kullarını cezalandırmak için değil rahmet, merhamet, bereket, huzur, güven, selamet için bu ibadeti kullarına hediye etmiştir. Müslüman namaz ibadetini terk etmekle kendisini nice güzelliklerden, nice hayırdan mahrum bıraktığını sorgulamalı ve bir an önce ilahi çağrıya kulak vermelidir.”diye konuştu

Program kitap hediyesiyle son buldu…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER