Pazar'da Yılsonu etkinliğine yoğun ilgi

Pazar Merkez Sahil 4-6 yaş Kur’an Kursu’nun hazırlamış olduğu "yılsonu etkinliği" Ziraat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Pazar'da Yılsonu etkinliğine yoğun ilgi

Mücahid UZUN

PAZAR-Pazar Merkez Sahil 4-6 yaş Kur’an Kursu’nun hazırlamış olduğu "yılsonu etkinliği" Ziraat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Belediye Başkanı Ahmet Basa ve Protokol üyelerinin yanı sıra STK temsilcileri, Siyasi Parti görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Sunuculuğunu Mustafa Bölükbaş hocanın yaptığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İlçe müftüsü Recep Şahan kurs hakkında bilgiler verdi.

Şahan “Toplumu din konusunda aydınlatmak” gibi ulvi bir görevi olan Diyanet İşleri Başkanlığımız yaygın din eğitimi alanında da güzel hizmetler sunmaktadır. Kur’an Kursu hizmetlerimiz başkanlığımızın-müftülüğümüzün en önemli hizmet alanıdır. Kur’an Kursu hizmetlerimizde de “4-6 Yaş Programlarımız “ önemli bir yere sahiptir.” Dedi

İlçe Müftüsü Recep Şahan, “4-6 Yaş Kurslarımız hayata geçeli tam 10 sene oldu.2013’te Kur’an Kursları yelpazemize 4-6 Yaş Grubu da dahil oldu. Ve bu kurslarımız önemli bir boşluğu doldurma gayretindedir.

Bu kurslarımızda; Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilmeye ve çocukların manevi gelişimine etkili olan değerler eğitimi veriliyor. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarında seviyelerine göre Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslüman’ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreniyorlar.. Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve öz güveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetiştiriliyorlar.” diye konuştu

Pazar’da da ilk defa 2014 yılında Merkez sahil Camii altında açılan 4-6 Yaş Kur’an Kursumuz 2019’den itibaren de şu anda bulunduğu Müftülük Hizmet binamızın giriş ve 1-2. katlarında eğitim-öğretime devam etmekte olup 60’ı bu dönem olmak üzere toplamda 608 öğrenciyi mezun ettiklerini söyleyen ilçe müftüsü Recep Şahan sözlerini şöyle tamamladı. Bu vesile ile ; Davetimize icabet ettiğiniz hiçin hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca bu kursumuzun açılması ve yaşatılması noktasında emeği geçen hocalarımıza, Kurs yöneticisi ve öğreticisi hoca hanımlara, Pazar Merkez camileri Yaptırma ve Yaşatma Derneğimize, Pazar Kur’an ve Cami Hizmetleri Eğitim Kültür Derneğimize, maddi yardımlarıyla desteklerini esirgemeyen saygıdeğer halkımıza teşekkür ediyor, minik yavrularımıza bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2023, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER